Лікування зубів уві сні дітям

Для кожного малюка ми намагаємося забезпечити лікування на добровільному основі. Проте, якщо дитина дуже маленька або у неї багато проблем зі здоров’ям зубів, ситуація може стати складною.

Якщо малюк занадто тривожний і не погоджується на навіть огляд, незважаючи на всі спроби батьків і лікаря під час адаптації, що робити? Якщо існує алергія на препарати для місцевої анестезії? Ми ніколи не застосовуємо примусове лікування з жорстким утриманням. Сучасні методи розслаблення, такі як седація та медикаментозний сон, дозволяють проводити будь-які процедури якісно, безболісно і безпечно.

Медикаментозний сон може викликати стурбованість серед батьків, але це стало стандартним методом лікування в дитячій стоматології. Він допомагає швидко вирішити всі проблеми з зубами і уникнути негативних наслідків.

Під час медикаментозного сну всі органи і системи організму працюють самостійно, і дитина дихає самостійно. Тому на момент проведення медикаментозного сну у дитини не повинно бути проблем з органами дихання, і вона має бути абсолютно здоровою.

Кому рекомендується медикаментозний сон?

  • Для дітей, які відмовляються від будь-яких видів діагностики через тривожність.
  • Для малюків, які не можуть подолати страх перед лікарем або медичними процедурами.
  • Для дітей зі складними стоматологічними випадками або потребами у великому об’ємі лікування.
  • Для дітей з особливими потребами, такими як аутизм або синдром Дауна.

Під час першого візиту в Мультидент ми розпочинаємо з гри та знайомства, щоб дозволити дитині плавно адаптуватися до клініки та її спеціалістів. Поки маленький пацієнт грає в ігровій кімнаті, мама може задати всі запитання, які її цікавлять, щодо майбутнього лікування в медикаментозному сні. Для лікаря це також можливість налагодити зв’язок з дитиною і заручитися її довірою.

Як підготуватися до лікування зубів у медикаментозному сні?

Перед проведенням медикаментозного сну важливо виконати ряд досліджень, які дозволять оцінити готовність організму дитини до лікування уві сні:

  • ЕКГ для контролю за роботою серця;
  • Загальний аналіз крові;
  • Загальний аналіз сечі;
  • Консультація ЛОРа.

Ці процедури можна провести у будь-якій поліклініці або медичному центрі за 2-3 дні після консультації анестезіолога, безпосередньо перед проведенням медикаментозного сну.

Перед медикаментозним сном обов’язково потрібно утриматися від їжі і пиття протягом 6 годин, щоб уникнути блювоти, що може мати негативні наслідки під час процедури. Також рекомендується заздалегідь подбати про комфортний одяг дитини – він має бути м’яким і вільним, щоб дитині було зручно спати.

Етапи введення в медикаментозний сон

Перед процедурою дитина може розслабитися в ігровій кімнаті, а батьки можуть поставити всі  запитання, що хвилюють їх, лікареві і анестезіологу. 

  • Після цього маленький пацієнт разом з батьками заходить в кабінет, зручно розташовується в кріслі (за бажання на руках у мами), на стелі включаємо телевізор з улюбленим мультфільмом і в такій розслабленій  обстановці дитина  вдихає інгаляційний анестетик “Севоран” ( Італія ), який подається через маску і пацієнт засинає через  декілька секунд. Батьки виходять з кабінету.

Після  чого ми вкладаємо зручно малюка і фіксуємо  на ньому  датчики, які будуть моніторити  температуру тіла, артеріальний тиск, сатурацию і пульс впродовж усієї процедури.

  •  Наступний етап – постановка катетера, через який вводиться заздалегідь прорахована доза анестетика загальної дії “Пропофол липуро 1%» ( Німеччина ), і далі упродовж усього сну, через інфузомат поступово вводять додаткову дозу, розраховану за віком і вагою дитини, індивідуально.

Уся анестезіологічна підготовка до стоматологічного лікування займає не більше 15-20 хвилин.

Під час медикаментозного сну ми проводимо анестезіологічний моніторинг за розширеним Гарвардським стандартом, що дозволяє відстежити усі основні показники життєдіяльності дитини :

  1. ЕКГ в трьох стандартних відведеннях для контролю роботи серця.
  2. Пульсоксиметрия, визначальна насиченість крові кисню.
  3. Вимірювання артеріального тиску і температури тіла.
  4. Дослідження функції зовнішнього дихання.

Наші анестезіологи уважно стежать за показниками на моніторах, щоб забезпечувати маленькому пацієнтові оптимальну дозу препарату.

  • Після того, як зуби пролікували, ми вимикаємо подачу  препаратів і перевіряємо дихання і серцебиття дитини. Після чого дитина прокидається на протязі 5-10 хвилин і ми доставляємо маленького пацієнта до спеціальної кімнати відпочинку. Там є великий диван, на якому дитина поступово прокидатиметься і опам’ятовуватиметься поряд зі своєю мамою і татом або іншим близьким родичем.

Нерідко після наркозу у дітей відзначається легка млявість, яка впродовж короткого часу проходить самостійно.

Також батьки отримують номер телефону анестезіолога, який знаходиться на зв’язку цілодобово і може проконсультувати з будь-яких питань.

З якого віку можна проводити медикаментозний сон?

Медикаментозний сон можна проводити для лікування дітей від 1 року віку. Це є останнім засобом лікування дитини, якщо під час адаптації вона не хоче йти на контакт або виникає фізична неспроможність перенести великий обсяг роботи. Головною перевагою медикаментозного сну є можливість вилікувати всі зуби дитині за один сеанс без психологічної травми, після чого ми зустрічаємося лише на контрольному візиті.

Чи є небезпечним медикаментозний сон?

Лікування зубів уві сні у дітей вимагає високого рівня фахівців, якісних препаратів і хорошого устаткування клініки. У нашій клініці “Multident” ми застосовуємо кращі препарати, такі як “Севоран” (Італія) і “Пропафол липуро 1” (Німеччина), які визнані найбезпечнішими у світі. Дослідження показують, що ці препарати не впливають ні на розвиток дитини, ні на головний мозок, ні на внутрішні органи. Ми гарантуємо безпеку під час всього лікування, уважно контролюючи стан і самопочуття малюків.

Якщо ви хочете записатися на прийом в нашу стоматологію “Multident”, дізнатися більше про послуги, вартість та особливості лікування, зв’яжіться з нами за вказаними контактними даними!

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Забарний Сергій Вікторович cloud

Забарний Сергій Вікторович

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Лісова Вікторія Олександрівна cloud

Лісова Вікторія Олександрівна

Мулик Ірина Володимирівна cloud

Мулик Ірина Володимирівна

Продан Валерій Васильович cloud

Продан Валерій Васильович

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом