...

Травми зубів

Послуги, які входять до категорії

Травма зуба у дитини – це серйозне ушкодження, яке може вимагати медичного втручання. У цій статті ми розглянемо методи лікування травми зуба у дитини.

Чому найчастіше травмуються дитячі зуби?

Молочні зуби крихкі, але і постійні зуби, що нещодавно прорізалися, не досить міцні. Все тому що емаль і дентин не дозріли до стану «дорослого зуба», не окостеніли.

Діти дуже активні, у них не настільки розвинене почуття страху і небезпеки. За статистикою 30% дітей звертаються до лікаря зі скаргами на отримання травми зуба, максимальна кількість випадків припадає на вік 2–4 роки та 8–10 років.

Щоб захистити зуби від травм максимально, рекомендуємо, займаючись певними видами спорту і спортивними іграми, використовувати шолом з обов’язковим захистом підборіддя або спортивну капу – пристосування для захисту зубів з силікону. Шолом можна придбати в будь-якому спортивному магазині міста, а індивідуальну капу можна замовити у нас в клініці «Мультидент».

Гостра травма зубів у дітей під час удару

Гостра травма зуба у дитини при ударі характеризується, в першу чергу, ушкодженням періодонту – розриваються частини його волокон, ушкоджуються дрібні кровоносні судини та нерви. Ступінь пошкодження безпосередньо залежить від сили механічного пошкодження і від того, яка саме виникала травма зуба у дитини при ударі – забій, вивих, або перелом.

Практично будь-яка гостра травма зубів у дітей, що виникла в результаті удару, супроводжується сильним болем, набряком м’яких тканин та крововиливами в них. Найчастіше спостерігається і кровоточивість. Біль посилюється під час механічних навантажень та жування. Нерідко гостра травма зубів у дітей проходить із вколоченням зубного кореня в щелепу. Тоді, крім вище описаних симптомів, спостерігатиметься візуальне вкорочення травмованого зуба.

Етапи надання допомоги дитині при травмі зубів

  • Якщо травма поєднується з падінням або сильним ударом, потрібно негайно відвідати травмпункт і переконатися що у дитини немає струсу та переломів, у тому числі кісток обличчя – щелепи, носа, тощо.
  • Якщо інші травми виключені або ви впевнені, що постраждав саме зуб, можна одразу їхати на терміновий прийом до стоматолога. З травмою зуба ми приймемо негайно, оскільки часто від швидкості дій залежить, чи вдасться зберегти зуб.
  • Стоматолог знеболює місце забитої ділянки, встановлює вид травми та призначає лікування. У деяких випадках воно починається відразу, іноді потрібно трохи зачекати. Лікування травми зуба може тривати до місяця.

Основні правила при травмуванні зубів :

Травма зуба — це, звичайно ж, не привід його втратити. Ми відновимо зламаний зуб, приживимо вибитий, можете не хвилюватися. Ваші перші дії при травмі зуба:

  • Шукайте зуб або його уламки (мова про постійний зуб).
  • Помістити зуб або уламок зуба у фіз.розчин (купити в найближчій аптеці) або молоко;
  • якщо ви бачите червону цятку – це оголений нерв в зубі після сколу, не давайте дитині пити холодного та гарячого. Якщо боляче, дайте дитині знеболюючий препарат (Панадол/Нурофен).
  • Негайно прямуйте до нашого дитячого стоматолога. Чим раніше ви потрапите на прийом до лікаря, тим більше шансів зберегти зуб! Звернення протягом перших 1-2 годин дає хороші результати по «приживанню» уламків зуба і зуба в цілому!
  • Ні в якому разі не можна механічно очищати місце травми зуба використовуючи перекис водню або спирт, чіпати корінь, що оголився, або чистити зубною щіткою. Необхідно просто промити ротову порожнину дитини водою.
  • Якщо скол не великий та червоної цятки не видно, зуб не змістився, і рот закривається – не дозволяйте дитині нічого відкушувати цим зубом. Але навіть при переломі без розтину нерва потрібно потрапити до стоматолога (максимум протягом тижня). Необхідно обов’язково закрити оголений дентин пломбою або фрагментом зуба. Часто неграмотні дитячі стоматологи кажуть, що нічого не потрібно робити, можна спостерігати – це призводить до загибелі нерву, оскільки при переломі він втрачає захисний шар емалі.

Якщо ви в найкоротший термін зможете привезти дитину до нашої клініки, у більшості випадків зуб залишиться живим, продовжить рости та розвиватися!

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Дитячий стоматолог, терапевт
Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Дитячий стоматолог
Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Дитячий стоматолог
Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Головний лікар, дитячий стоматолог, терапевт
Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Дитячий стоматолог, лікар - ендодонтист
Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Дитячий стоматолог, відбілювання

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом