Діагностика та профілактика

Послуги, які входять до категорії

Діагностика та профілактика проблем з зубами у дітей є надзвичайно важливими аспектами дитячого здоров’я. Забезпечення здорових зубів у дитини не лише покращує її загальний стан здоров’я, але й сприяє правильному фізичному та емоційному розвитку. Ось кілька ключових аспектів діагностики та профілактики проблем з зубами у дітей:

  • Регулярні відвідування стоматолога. Раннє виявлення проблем зі здоров’ям зубів та ясен є надзвичайно важливим для їх успішного лікування та профілактики у дітей. Рекомендується розпочати відвідування стоматолога ще до виходу перших зубів, а потім продовжувати цю практику регулярно, відвідуючи лікаря не рідше одного разу на півроку.
  • Вивчення симптомів. Батькам важливо вміти розпізнавати симптоми можливих проблем з зубами у дитини. Це може бути біль або неприємні відчуття в зубах чи яснах, кровоточивість під час чищення зубів, зміни в кольорі або структурі зубів тощо.
  • Гігієна порожнини рота. Важливо вчити дітей правильно доглядати за своїми зубами та яснами з молодих років. Це включає регулярне чищення зубів два рази на день за допомогою м’якої зубної щітки та зубної пасти, обмеження вживання цукровмісних продуктів, вживання здорової їжі та правильний спосіб життя.
  • Популяризація профілактичних заходів. Важливо розповідати дітям про важливість догляду за зубами та регулярних відвідувань стоматолога. Це можна зробити через ігри, відео, книги та інші форми дитячого розвагового контенту, що сприяє формуванню позитивного ставлення до догляду за зубами.
  • Збалансоване харчування. Правильне харчування грає важливу роль у забезпеченні здорових зубів та ясен. Діти повинні отримувати достатню кількість кальцію, вітамінів та мінералів, щоб підтримувати здоров’я зубів і міцність емалі.

Загальною метою діагностики та профілактики проблем з зубами у дітей є забезпечення їхнього здоров’я та благополуччя. Раннє виявлення проблем та регулярна гігієна порожнини рота є ключовими факторами у збереженні здорових зубів на протязі всього життя.

Чи знаєте ви, що…

Гарантами міцності зубної емалі вважаються такі життєво необхідні для неї елементи, як кальцій і фосфор.

Вони входять до складу кристалічної решітки емалі (8-15%), і їх брак призводить до «слабкості» останньої: емаль тьмяніє і покривається тріщинами.

Білі плями на поверхні зубів – сигнал про те, що в цих місцях йде процес демінералізації: емаль стала крихкою, і перший удар виявиться для неї руйнівним. Тобто Його Величність карієс «не за горами». Така ситуація – результат недостатньо збалансованого харчування та відсутності своєчасного медикаментозного «підживлення» організму. Діти щодо цього особливо вразливі. Якщо Ваше дитя  смакує зубну пасту, як морозиво, – це не причина його сварити, але й гарна нагода задуматися: а чи не займається дитина «самозбереженням»? Адже ще за старих часів сільські дітлахи, дотримуючись внутрішньої підказки, гризли кути вапняних печей, щоб компенсувати нестачу кальцію в організмі.

Фтор –  важливий елемент, від якого безпосередньо залежить «якість» зубної емалі: він є хіба що сполучною ланкою всієї структури емалі. Достатню  кількість фтору ми в ідеалі повинні отримувати з водою, яка є його основним постачальником, – але вміст фтору в Київській воді значно нижчий за норму (0,3-0,6 мг на 1 літр води при необхідних 0,8 – 1,5 мг ). Тому не дивно, що навіть за найдбайливішого до них відношення зуби наших дітей залишають бажати кращого.

Важко повірити, але…

…Кінцевий результат нестачі кальцію, фосфору та фтору в дитячому організмі – втрата зубів. що, своєю чергою, веде до порушення травлення: у шлунок потрапляють «нестандартні» грудки, на «дроблення» яких йому доводиться кидати всі свої сили. «Ударні дози» кислоти руйнують слизову оболонку шлунка, що є причиною різних захворювань шлунково-кишкового тракту, від хронічного гастриту до виразки.

 Ваша  дитина росте млявою, блідою, сонливою? вірна ознака аліментарної (харчової) анемії, причина – «звичайний» карієс!

Більше того, карієс – постійне джерело ротового сепсису. Його осередки щедро «постачають» організм бактеріями. природні “бар’єри” для інфекції не справляються з нею: захист “руйнується”, і мікроби “кидаються в атаку”. Звідси – збільшені мигдалики, слабкість, худорлявість, ранні серцево-судинні патології. Нині це біда майже 100% дітей.

Найчастіше діти не відчувають зубного болю: безболісність – небезпечна особливість дитячого карієсу. Реальну картину зможе виявити лише лікар. Тим не менш, зверніть увагу на наявність білих плям – це ознака швидкоплинного карієсу. Незабаром емаль тут помутніє, стане шорсткою, і утвориться дірочка. Вчасно виконуючи профілактичні  заходи , ви позбавите малюка від знайомства з бормашиною, а значить – від хворобливих відчуттів і, як наслідок, негативного ставлення до стоматології в цілому.

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Дитячий стоматолог, терапевт
Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Дитячий стоматолог
Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Дитячий стоматолог
Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Головний лікар, дитячий стоматолог, терапевт
Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Дитячий стоматолог, лікар - ендодонтист
Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Дитячий стоматолог, відбілювання

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом