...

Лікування дітей під маскою ЗАКС (закис азоту)

Лікування дітей під седацією закисом азоту є одним із безпечних та ефективних методів забезпечення комфорту та безболісної процедури у дитячій стоматології та інших медичних галузях. Однак, перед тим як вибрати цей метод, батькам потрібно розуміти, як він працює, які побічні ефекти можуть виникнути та які вікові обмеження існують.

Утримання малюка у кріслі насильно – небезпечний для психіки дитини метод та непрофесійний з погляду результатів лікування. Ми з повагою ставимося до маленьких пацієнтів, гарантуємо якісний результат, тому не лікуємо насильно. У клініці встановлена передова апаратура для седації, всі лікарі неухильно дотримуються протоколів лікування із закисом азоту.

Закис азоту – це газ із приємним, солодкуватим запахом, який пацієнт вдихає через спеціальну маску. ЗАКС допомагає заспокоїти та зменшити біль під час процедури, що може бути особливо важливим при проведенні неприємних чи тривалих медичних процедур. При цьому пацієнт залишається у свідомості та розуміє все, що йому каже лікар.

Як проходить лікування з допомогою ЗАКС?

 • Ця методика дозволяє м’яко адаптувати малюка до лікування. Спочатку малюку підбирають індивідуальну маску для седації за розміром і дитина самостійно вибирає собі аромат , яким буде дихати під час лікування. Шоколад чи морозиво ? Полуниця чи банан? Потім на носик дитині надягається спеціальна маска, через яку подається безпечний газ – закис азоту. Дитина перебуває у свідомості, вона розмовляє, відповідає на питання, але сприймає те, що відбувається в позитивному ключі. Мамам та татам досвідчені лікарі описують стан під седацією, як стан дорослої людини після келиха шампанського — трохи розслаблений. Після того, як лікування закінчується, дитина кілька хвилин дихає чистим киснем. Закис азоту миттєво вивітрюється без сліду. Дитина після седації може відразу повертатися до звичайних справ – гуляти, вчитися, займатися спортом і т.д.
 • Загалом лікування з допомогою ЗАКС проходить від 15 до 60 хвилин. Все залежить від діагнозу та складності стоматологічної маніпуляції .
 • Перевагою закису азоту є те, що він не залишає ніяких залишків у тілі дитини, тому не потребує додаткової обробки чи відновлення після процедури. Крім того, під час використання закису азоту дитина не втрачає свідомість, тому може спілкуватися з лікарем під час проведення процедури.
 • Седація не замінює місцеву анестезію, але дає можливість її непомітно для дитини застосувати, оскільки багато дітей бояться уколів!

Як підготувати дитину до седації?

У тих, хто вперше зіштовхується із седацією, як і все незвідане, вона може стати приводом для тривоги. Тому одне з головних завдань лікаря, окрім якісного лікування, перед процедурою седації викликати у дитини довіру та розслабити її. Тому дитина має пройти адаптаційний період. Це може бути просто знайомство та розмова з лікарем в 1-й візит , або проведена така нескладна процедура для дитини – як професійна чистка зубів . Де дитина та лікар зможуть підлаштуватися один під одного і розуміти як мають проходити візити надалі .

Також головною рекомендацією лікарів перед процедурою є – НЕ ЇСТИ ТА НЕ ПИТИ ЗА 4 ГОДИНИ ДО ЛІКУВАННЯ. Тому що під дією ЗАКС дитину може знудити.

Чи є протипоказання до седації ЗАКС?

У такого виду є деякі протипоказання:

 • психічні захворювання, які не сумісні із седацією, наприклад, шизофренія;
 • вік дитини до 3-х років (дитина має бути готовою до співпраці та вміти домовлятися — це дуже важливо. У цьому випадку ми рекомендуємо лікування уві сні);
 • порушення носової дихальної функції;
 • отит;
 • епілепсія;
 • нещодавно перенесеній черепно-мозковій травмі;
 • простудні захворювання;
 • синдром дефіциту уваги та гіперактивності;
 • сильний страх (тоді лікар рекомендує медикаментозний сон).

Чи безпечний ЗАКС для дитячого організму?

Однозначно так! По-перше, закис азоту – гіпоалергенний. По-друге, не викликає звикання. По-третє, дитина після неї відходить практично відразу після лікування.

Седація ЗАКС – це стандартна процедура в США, Євросоюзі, а також в Ізраїлі та багатьох інших розвинених країнах, де її застосовують протягом декількох десятиліть.

В нашій клініці введення в седацію відбувається під наглядом анестезіолога, тому ви можете бути впевнені у безпеці свого малюка!

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Забарний Сергій Вікторович cloud

Забарний Сергій Вікторович

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Мулик Ірина Володимирівна cloud

Мулик Ірина Володимирівна

Продан Валерій Васильович cloud

Продан Валерій Васильович

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом