...

Адаптація дітей

Ми завжди наголошуємо батькам, що комфортне лікування зубів дитини – це, звісно ж, результат роботи наших лікарів. Але також важливо враховувати вашу активну участь та необхідність в цьому процесі.

Чому це важливо?

  • Тому що належна підготовка до візиту стоматолога має починатися завчасно. Вдома ви можете розповісти дитині, куди ви збираєтеся йти і що вас там чекає, уникнувши маніпуляцій чи підкупів. Наприклад, обіцянка купити ляльку чи машинку за те, що вона покаже свої зубки лікареві, не є найкращим варіантом.
  • Ми завжди приділяємо особливу увагу саме першому візиту. Нам важливо, щоб дитина мала достатньо часу для непоспішної адаптації, почувалася спокійно та відчувала відсутність стресу. Тому під час першої зустрічі ми пропонуємо дитині знайомство зі світом стоматології у формі гри, пояснюємо всі маніпуляції та інструменти доступною мовою і важливо надати їй час для осмислення інформації.
  • Багато дітей, при правильному підході та поясненнях, можуть, без ризику отримати негатив, зробити повноцінну анестезію (укол), встановити кофердам (ізоляцію зубів від слини) та пройти лікування навіть ускладнених форм карієсу молочних зубів, таких як пульпіти та періодонтити. Однак деяким дітям може знадобитися адаптаційний період перед повним спектром маніпуляцій, і у деяких випадках цей процес може бути тривалим.

Починаючи з другого прийому, наші лікарі розпочинають налаштовувати дитину на процес лікування зубів через гру та спілкування. Вони розпочинають з маніпуляцій, які не викликають у малюка страху, таких як: чистка, знімки, фото та огляд.

Лише коли встановлюються довірливі відносини, і маленький пацієнт розуміє, що дії лікаря безпечні та не пов’язані з болем, можна переходити до основних процедур. Важливо дотримуватися градації: від простих і менш болючих до більш складних та тривалих.

Отже, шановні батьки, пам’ятайте, що ідеальний візит завжди ґрунтується на взаємодії лікаря та батьків. Ми завжди готові ділитися необхідними рекомендаціями щодо адаптації та відповідати на всі ваші запитання.

Особливості комунікації з підлітками

Важливо розуміти, що під терміном “підліткова стоматологія” ми маємо на увазі не період підліткового віку в загальному розумінні, а саме період змінного прикусу, коли молочні зуби поступово змінюються на постійні.

  • Отже, підліткова стоматологія розпочинається з 6 років, коли починають прорізуватись перші постійні зуби. Якщо до цього часу дитина зверталася до дитячого стоматолога, від моменту прорізування першої постійної шестірки та з появою можливих проблем із нею, малюк також повинен консультуватися із підлітковим стоматологом. Важливо зауважити, що повна зміна молочних зубів завершується приблизно до 13 років.
  • Зустрічаючи цей віковий діапазон, стоматологам доводиться мати особливий підхід до підлітків, оскільки це період, коли дитина вже частково “напівдоросла”, але ще потребує спеціального ставлення. Робота з підлітками вимагає від лікаря терпіння, вміння знаходити правильні слова, і розуміння їх психологічних особливостей.
  • Робота з дітьми віком 6-7 років часто вимагає від лікаря творчості та непередбачуваності у використанні слів та підходів. Замість того, щоб вживати вислови типу “зробимо укол”, лікарі вдається до більш зрозумілих та неналякливих формулювань, наприклад, “поллємо зуб сонною водою” чи “заморозимо зубчик”. Це допомагає розкрити процедуру для малюка в сприйнятливій формі та зменшує можливість налякування.

Деякі діти можуть бути налякані не тільки самою процедурою, але і своїми батьками. У таких випадках лікареві може доводитися проводити “виховні” бесіди з батьками перед тим, як розпочати будь-які лікувальні чи оглядові заходи. Важливо створити довіру та забезпечити батькам зрозуміле уявлення про те, як вони можуть позитивно вплинути на враження своєї дитини від відвідування стоматолога.

Також, існують випадки, коли діти вже налякані через поганий досвід минулих відвідувань лікаря. У цих випадках може бути важливим застосувати седацію або навіть медикаментозний сон для забезпечення безболісного та не страшного лікування. З часом лікар знов проводить адаптаційні візити і діти поступово звикають до відвідування стоматолога і їм, навіть, подобається. У нас є ряд адаптаційних візитів, що дозволяє позбавити наших пацієнтів стоматофобії (тобто страху перед лікуванням зубів).

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Забарний Сергій Вікторович cloud

Забарний Сергій Вікторович

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Лісова Вікторія Олександрівна cloud

Лісова Вікторія Олександрівна

Мулик Ірина Володимирівна cloud

Мулик Ірина Володимирівна

Продан Валерій Васильович cloud

Продан Валерій Васильович

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Цаюк Вероніка Сергіївна cloud

Цаюк Вероніка Сергіївна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом