...

Професійне чищення зубів у дітей

Професійне чищення зубів в дитячій стоматології “МультиДент” – це процедура, яка проводиться лікарем-стоматологом для видалення зубного нальоту, каменю та інших відкладень на зубах. Ця процедура необхідна не тільки для дорослих, але і для дітей, щоб зберегти здоров’я зубів та запобігти розвитку захворювань ротової порожнини.

Навіщо дітям потрібна професійна чистка зубів?

Основним фактором розвитку карієсу є біоплівка – бактеріальний шар на поверхні зубів, під якою емаль стає слабкою та більш вразливою. Зубки у дітей більш схильні до утворення карієсу, ніж у дорослих, тому лікарі-стоматологи дитячої стоматології Multident рекомендують проводити професійну гігієну порожнини рота кожні 3-4 місяці або за індивідуальним графіком.

Домашній догляд не замінює та не скасовує необхідність профгігієни!

Батькам складно щодня контролювати якість чищення зубів у дітей навіть за допомогою індикатора нальоту. А м’які бактеріальні відкладення через 48 годин вже починають мінералізуватися, і звичайною щіткою їх не видалити.

Переваги професійної чистки зубів у дітей включають:

 • Запобігання захворюванням порожнини рота. Професійне чищення зубів допомагає видаляти наліт і камінь, які можуть призвести до розвитку карієсу та інших захворювань порожнини рота.
 • Поліпшення здоров’я ясен. Регулярне професійне чищення зубів допомагає запобігати розвитку захворювань ясен, таких як гінгівіт та пародонтит.
 • Комфортне знайомство дитини з клінікою і лікарем. Адаптаційне чищення – перший крок на шляху до більш складних процедур.
 • Усунення неприємногой запаху.
 • Збереження білої усмішки. Професійне чищення зубів видаляє наліт і камінь, які можуть призвести до появи жовтих і коричневих плям на зубах.
 • Підвищення самооцінки. Коли зуби дитини чисті та здорові, це може покращити її самооцінку та впевненість у собі.

Методи професійного чищення зубів у дітей:

 • Ультразвукове чищення: це процедура, при якій використовується інструмент, що вібрує, щоб видалити мінералізований зубний наліт і зубний камінь. Цей метод найбільш ефективний при видаленні твердих відкладень на зубах, і може бути корисним для дітей, які мають проблеми з утворенням зубного каменю.
 • AirFlow чищення: це процедура, при якій на зуби наноситься спеціальний порошок з великим струменем води та повітря. Наче душ для зубів. Цей метод м’якший, ніж ультразвукове чищення, і більш підходить для дітей з чутливими зубами.
 • Полірування зубів: це процедура , при якій використовують спеціальний інструмент в вигляді щіточок та резинок з пастою для видалення дрібних частинок зубного нальоту та надання зубам більш гладкої поверхні.

Як проходить процес професійної чистки зубів у дітей?

Процедура професійного гігієнічного чищення зубів дітям проходить у кілька етапів:

 • Дитячий стоматолог проводить огляд, оцінює наявність та обсяг нальоту.
 • Стан ротової порожнини фіксується у фотопротокол до початку професійного чищення зубів.
 • Якщо дитина не проти, зуби забарвлюють індикатором нальоту, який візуалізує ділянки, де накопичилися відкладення. Цей етап фіксують у фотопротоколі як проміжний.
 • М’який наліт очищають за допомогою апарату Air Flow, який подає струмінь води з дрібнодисперсним порошком. Якщо є тверді відкладення (зубний камінь), лікар безболісно прибирає їх ультразвуковим скалером.
 • Міжзубний простір очищається зубною ниткою та штрипсами.
 • Зуби поліруються пастою, щітками, гумками.
 • Після очищення лікар оглядає зони, де були скупчення нальоту, виявляє слабкі ділянки емалі. За потреби він запропонує провести ремотерапію чи фторування.
 • Результат фіксується у фотопротокол і демонструється батькам та дитині.

На завершення лікар навчає малюка навичкам домашньої гігієни, підбирає засоби догляду за зубами, а за наявності показань рекомендує пройти консультацію своїх колег – терапевта, хірурга, ортодонта.

Як часто потрібно робити професійну чистку зубів у дітей?

Рекомендується робити професійне чищення зубів для дітей кожні 3 місяці дітям до 10 років, дітям старше 10 років – раз на пів року. Таким чином, після чищення ми зможемо заздалегідь виявити нові каріозні процеси і пролікувати їх на ранній стадії.

З якого віку можна проводити професійну чистку зубів дітям?

Як правило, в півтора-два роки проводиться чищення з використанням делікатної пасти та щітки, а з трьох років дитячі стоматологи MultiDent проводять дітям повноцінну процедуру професійної гігієни з використанням апарату AirFlow та низько абразивного порошку. Це абсолютно безпечно для дитячих зубів та має чудовий результат.

Скільки часу займає професійна чистка зубів у дітей?

У середньому професійна гігієна триває від 10 до 60 хвилин. Тривалість підбирається індивідуально та залежить від віку, посидючості, стану порожнини рота. Іноді, на прохання дитини, ми робимо паузи під час процедури, щоб було комфортніше і можна було провести професійну гігієну у повному обсязі.

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом