Лікування пульпіту молочних зубів

У нас використовуються передові методики стоматологічного лікування, зокрема ефективний підхід до лікування пульпіту в одне відвідування. Для цього застосовується біосумісний матеріал MTA або біокераміка, що дозволяє зберегти зуб “живим”. Наш підхід включає обов’язкове використання знеболювання для максимального комфорту пацієнта.

Після ефективного лікування ми проводимо відновлення зуба за допомогою композитного матеріалу або спеціальної дитячої коронки. Результат – зуб стає схожим на новий, відновленою як його функціональність, так і зовнішній вигляд. Ми гордимося можливістю надавати нашим пацієнтам найкращі технології та ефективні методи лікування для забезпечення здорового стану їх зубів.

Що таке пульпіт?

Пульпіт – це запалення нервових м’яких тканин, що знаходяться всередині зуба (пульпи). Найчастіше це ускладнення виникає через невчасне лікування карієсу. Також, у окремих випадках, пульпіт може розвинутися внаслідок травми зуба. Особливість пульпіту полягає в тому, що він часто прогресує безболісно, особливо у дітей, і проявляється досить швидко. Тому регулярні огляди у стоматолога важливі, і для дітей рекомендується проводити їх кожні 3 місяці у дітей до 10 років.

У випадку виявлення пульпіту в молочному зубі важливо вжити сучасні стандарти лікування. У нашій клініці ми лікуємо пульпіт у молочних зубах, керуючись такими принципами:

 • Лікування проводиться за один візит;
 • Застосовуються біосумісні матеріали;
 • Контроль за процесом здійснюється за допомогою рентгенівських знімків.

Такий підхід забезпечує ефективне та сучасне лікування пульпіту у молочних зубах, що є стандартом для всіх фахівців нашої клініки.

Які скарги у дитини при пульпіті?

Це захворювання може протікати без симптомів, поки не досягне гострої стадії. У таких випадках у дітей може виникати біль з наступними характеристиками:

 • пульсуючий біль під час вживання солодощів, кислого, холодного або теплого;
 • біль, особливо в вечірній та нічний час;
 • біль після їжі, особливо при потраплянні їжі в каріозну порожнину;
 • біль, який охоплює всю щелепу від нерва, а не обмежений конкретним місцем;
 • пульсуючий біль під час гнійного розвитку запалення пульпи, інтервальний із нападами, який зникає повністю;
 • біль при чищенні зубів щіткою;
 • біль при змиканні щелепи або попаданні їжі на зуб;
 • скарги на велику каріозну порожнину, при цьому біль може бути відсутнім;
 • набряк м’яких тканин та збільшення лімфатичних вузлів.

У деяких випадках процес може протікати безсимптомно. Але навіть за відсутності видимих проблем рекомендується регулярно показувати дитину стоматологу, раз в 3 місяці, щоби вчасно розпочати лікування молочних зубів і не допустити до втрати постійних. При підозрі на запалення чи наявність прихованої каріозної порожнини лікар зробить рентгенівський знімок, щоб підтвердити чи спростувати діагноз.

Чи потрібно лікувати пульпіт у молочних зубах у дітей?

Навіть якщо молочні зуби приречені на випадіння, інфекція може легко проникнути всередину щелепи через корені молочних зубів і уразити зачатки постійних зубів, що розташовані під ними. Це може призвести до пошкодження і патології постійних зубів, які тільки починають прорізуватися.

До того, як постійні зуби повністю виростуть, інфекція може вже встигнути зачепити їхні зачатки. Такий підхід може викликати серйозні стоматологічні проблеми і потребувати додаткового лікування. Тому важливо вчасно виявляти та лікувати карієс та пульпіт у молочних зубах, надаючи правильний догляд за дитячими зубами, щоб запобігти можливим ускладненням для постійних зубів.

Чому в  молочних зубах дитини з’являється пульпіт?

Зубна емаль у дітей віком 1-3 роки ще не повністю сформована, тому вони особливо вразливі до розвитку карієсу. Карієс у дітей може швидко прогресувати через відносно слабку твердість емалі в цьому віці. Коли емаль руйнується, бактерії можуть легко проникнути внутрішні тканини зуба, спричиняючи ускладнення, як пульпіт.

Пульпіт виникає, коли бактерії досягають пульпи зуба, де розташовані нервова та судинна система. Без лікування пульпіт може привести до ускладнення, такого як періодонтит. Періодонтит є запаленням тканин навколо зуба, включаючи кісткову тканину. Такі ускладнення вимагають серйозного лікування, і їхнє вчасне виявлення та усунення є ключовим для збереження здоров’я молочних (а в майбутньому і постійних) зубів.

Чи можливе лікування за одне відвідування?

Численні клініки Києва пропонують лікування пульпіту у дітей. Але, як правило, ця процедура займає щонайменше три візити до стоматолога. А це зайве психологічне навантаження і для дитини, і батьків. Плюс збільшення вартості лікування.

У Мультиденті лікування пульпіту молочного зуба проводиться за сучасною методикою, що дозволяє зробити це всього за одне відвідування! Ця методика добре зарекомендувала себе в найкращих зарубіжних клініках. Жива пульпа молочного зуба покривається спеціальним біосумісним матеріалом. Він твердіє і стає надійним захистом від зовнішніх хвороботворних бактерій. Таке лікування визнано найбільш ефективним і мінімально травмуючим для зубів.

Якщо клініка, в яку ви звернулися, пропонує лікування за один візит, варто поцікавитися, які матеріали використовуються. Резорцин, Девіт-С та Пульпотек – методики, що не дають потрібного результату лікування. Як і миш’як. До того ж ці засоби токсичні та небезпечні для дитячого організму. Ці методи давно не використовуються у стоматологіях розвинених країн.

Для того щоб отримати хороший і прогнозований результат (без ускладнень і переліковування у майбутньому), у лікуванні пульпіту та періодонтиту – наші лікарі рекомендують завершувати лікування за допомогою покриття зуба коронкою. Жувальні зуби – металевими коронками, передні зуби – цирконієвими.

Наявність такого захворювання, як пульпіт, не є показанням для видалення зуба.

Грамотно підібране індивідуальне лікування, дозволить нашим лікарям повністю, або частково, зберегти частину пульпи, рятуючи дитячі зуби навіть у безнадійних станах.

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Фурсова Вікторія Олександрівна cloud

Фурсова Вікторія Олександрівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом