...

Лікування кісти зуба у дитини

Кіста зуба у дитини є серйозною проблемою, що може виникнути навіть у молодшому віці. Вона представляє собою новоутворення, що містить серозну рідину або гній, та зазвичай розвивається як захисна реакція організму на інфекційні процеси у тканинах, навколо кореня зуба.

На жаль, у багатьох випадках кіста зуба у дитини може прогресувати без симптомів до тих пір, поки не досягне значних розмірів (1-2 см), що ускладнює процес лікування. Розвиток дентальної кісти може викликати запалення тканин ясен, рухливість зуба, утворення фістул та інші ускладнення. Однак найбільша небезпека настає при розриві капсули. Зміст кісти, що містить інфіковану рідину, може спровокувати розвиток одонтогенного періоститу, некрозу м’яких тканин, остеомієліту, ураження органів травлення та інших ускладнень. Найбільша небезпека виникає у разі проникнення інфекції в кров, що може призвести до сепсису.

Це може призвести до необхідності видалення кісти зуба, але завдяки сучасним методикам та технологіям стоматологічної практики, ми можемо надати ефективне лікування, спрямоване на збереження природного зуба. Крім того, наші досвідчені лікарі відповідально вивчають кожен випадок та вживають всіх можливих заходів для попередження подальшого прогресу кісти та збереження здоров’я вашої дитини. Відвідавши нашу клініку, ви можете бути впевнені, що ваша дитина отримає найкращий догляд та лікування від наших кваліфікованих фахівців.

Симптоми та причини кісти зуба

На початковій стадії розвитку патологічного процесу, коли утворення ще має малі розміри, симптоми кісти зуба можуть бути абсолютно відсутні. Симптоми захворювання проявляються на етапі збільшення капсули.

Симптоми дентальної кісти у дітей включають:

  • пульсуючий зубний біль;
  • набряк та почервоніння ясен;
  • погіршення загального стану;
  • підвищення температури тіла;
  • набряк щоки з поширенням до області скул і вище;
  • утворення фістул;
  • витік гною з ясен.

Хоча патологія може прогресувати повільно, раптове загострення збільшення новоутворення до великих розмірів може відбутися протягом 1–3 днів. На гострій стадії кіста може проявитися яскравою симптоматикою.

Кіста зуба у дитини зазвичай розвивається через інфекційний процес, який впливає на пародонт, ясна, корені та інші тканини в зубі та його оточенні.

Можливі причини виникнення включають:

  • періодонтит, який може виникнути як ускладнення глибокого карієсу або пульпіту;
  • травма зуба з ушкодженням кореневої системи;
  • неправильне ендодонтичне лікування або пломбування;
  • перфорація зубного каналу під час лікування або внаслідок травми.

Дентальна кіста також може утворюватися під час проростання як молочних, так і постійних зубів.

Типи кіст

Розподіл кіст зуба на різні типи залежить від їхнього походження та причин розвитку.

  • Радикулярна кіста. Виникає при непройденому лікуванні періодонтиту або пульпіту, а також через низьку якість лікування кореневих каналів.
  • Парадентальна кіста. Формується внаслідок труднощів з прорізуванням постійних зубів у разі їхнього глибокого або патологічного розташування.
  • Кератокіста. Розвивається ще на стадії внутрішньоутробного розвитку через аномалії або пошкодження зародків зубів.
  • Фолікулярна кіста. Характеризується наявністю гнійного процесу, що виникає внаслідок ушкодження та інфекційного ураження зародків зубів.
  • Резидуальна кіста. Починається при травмі або перфорації кореня зуба.
  • Кіста очних зубів. Утворюється внаслідок запущеної інфекції гайморових пазух.
  • “Кіста прорізування”. Є окремим видом патології. Це капсула неінфекційного типу, яка не становить загрози для здоров’я дитини. Вона утворюється в період проростання молочних зубів та зникне самостійно, не потребує лікування.

Лікування кісти зуба

На початковому етапі можливе консервативне лікування, що включає очищення зубних каналів і їх подальше пломбування. Однак у більшості випадків захворювання діагностується вже на середній або важкій стадії, коли ефективним виявляється тільки хірургічне лікування.

У стоматології Мультидент метод лікування кісти зуба визначається індивідуально після детальної діагностики та оцінки всієї клінічної картини.

Кіста зуба у дітей є небезпечним захворюванням, відкладати лікування якого не можна.

Причини виникнення кісти зуба у дитини

  • Більшість батьків досить невірно оцінюють стан здоров’я зубів своїх дітей до періоду зміни молочних зубів на постійні. Вони вважають, що молочні зуби все одно випадуть, тож немає потреби занадто перейматися. Проте це становище є помилковим, оскільки може виникнути кіста навіть на молочному зубі дитини.
  • Якщо карієс досягає пульпіту і подальше переходить в періодонтит, то такий зуб стає джерелом інфекції. Організм, щоб запобігти її поширенню, включає самозахист, утворюючи захисну капсулу, яка пізніше може перетворитися в кісту.
  • Проте не тільки запущені захворювання зубів можуть викликати утворення кісти. Будь-яка травма, починаючи від гризіння горішків і закінчуючи ударом у щелепу, може стати причиною кісті. Особливо це актуально для дітей, що займаються контактними видами спорту.
  • Також неналежно проведене лікування пульпіту може призвести до утворення кісти. Існує також явище кісти прорізування, що виникає за декілька тижнів до появи нового зуба. Причиною її виникнення можуть бути інфекція, травма, карієс чи аномалії зубного ряду. В таких випадках важливо звертатися до кваліфікованих лікарів для правильного діагнозу та лікування.

Лікуючі лікарі

Андрущенко Дарина Євгенівна cloud

Андрущенко Дарина Євгенівна

Буценко Дарія Віталіївна cloud

Буценко Дарія Віталіївна

Кондрух Наталія Романівна cloud

Кондрух Наталія Романівна

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Уваров Павло Геннадійович cloud

Уваров Павло Геннадійович

Цаюк Вероніка Сергіївна cloud

Цаюк Вероніка Сергіївна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом