Ортодонтичний тримач місця для зуба (розпірка)

Розпірка – ортодонтичний апарат, що використовується для пацієнтів дитячого віку в разі передчасної втрати тимчасових зубів і до моменту формування нормального постійного прикусу. Причини втрати можуть бути різними – травма, періодонтит, карієс та інші. Якщо порожній простір не зберегти, сусідні зуби поступово зрушаться і займуть його. Це стане проблемою під час прорізування, оскільки для постійного зуба не виявиться вільного місця. Фіксатор місця призначений для того, щоб унеможливити таку ситуацію і забезпечити умови для прорізування і подальшого нормального росту.

Конструкція апарату

  • Апарат може бути незнімним або знімним, його підбирають на підставі стану ряду, кількості відсутніх одиниць та інших індивідуальних параметрів.
  • Використання такої системи унеможливлює порушення мовлення, формування неправильного прикусу, деградації навколишніх кісткових тканин.
  • Використовувати конструкцію можна, починаючи з трирічного віку, для виготовлення потрібне попереднє зняття зліпків.
  • Конструкція містить фіксатор у вигляді кільця, що надівається на цілий зуб, і петлю, яка впирається в одиницю з протилежного боку від лунки. У підсумку залишається порожній простір, необхідний для росту майбутнього постійного зуба.
  • У разі, коли відсутня велика ділянка, рекомендується протезування. Це зберігає функціональність, унеможливлює проблеми з мовленням або пережовуванням їжі.

Утримувачі можуть бути різними, залежно від призначення виділяють такі види апаратів:

  • Полегшені пластини, що заміщають, застосовуються, якщо відсутня ділянка з кількома одиницями. У цьому разі потрібне відновлення функціональності, збереження зовнішньої естетики, постійного тиску на тканини. Пластини в міру дорослішання дитини змінюються, тому що потрібна корекція форми і розмірів. Для кріплення використовують гачки із пластику, якими протезна пластина кріпиться до сусідніх зубів.
  • Функціональні двощелепні системи використовуються з метою корекції положення щелеп, нормальне перекриття. Для тимчасового заміщення відсутніх одиниць використовують протези.
  • Незнімні ортодонтичні фіксатори виконані у вигляді металевого кільця з необхідною жорсткістю. Застосовуються найчастіше для першого або другого моляра, кріпляться на зовні невидимі зони для збереження естетики.

Принцип дії

Принцип роботи пристрою досить простий. Після встановлення фіксатор зберігає місце для зростання постійної одиниці, не дає сусіднім зубам зімкнутися. Це захищає від появи функціональних порушень у майбутньому, формування патологій прикусу. Також виключається вкорочення ряду, порушення зовнішньої естетики.

Показання

Ортодонтичний тримач місця для зуба ставлять у разі передчасної втрати молочного зуба до зміни. Показання до встановлення:

  • втрата зуба мінімум за рік до нормальної зміни;
  • за відсутності одиниць, спричиненої аномаліями розвитку зубного ряду;
  • у разі ретенції зубів, порушення прорізування і положення в ряду;
  • якщо молочні зуби були втрачені через хворобу, травму та з інших причин;
  • ущелина або інші дефекти верхньої губи.

Протипоказань до встановлення немає. Але перед тим, як лікар ухвалить рішення про виготовлення і фіксацію апарату, необхідний огляд і діагностика.

Для виготовлення фіксатора необхідно зробити рентгенівські знімки, оцінити стан ряду. Це дає змогу зробити пластину в точній відповідності з анатомічними особливостями, забезпечуючи збереження простору для правильного росту постійних зубів.

Встановлення

Порядок фіксації тримача містить у собі такі кроки:

  • первинний огляд, за необхідності проводиться лікування;
  • оцінка стану ряду і молочних зубів, наявності зачатків постійних одиниць;
  • проведення комплексного обстеження, включно з ОПТГ, рентгеном;
  • підготовка, проведення кабінетного чищення від нальоту;
  • зняття зліпків;
  • виробництво, примірка фіксатора, встановлення.

Утримувач після фіксації не повинен викликати больових відчуттів, натирати поверхню м’яких тканин. Звикання швидке, надалі дитина не скаржиться на його присутність, не заважає їжі чи розмові. Також лікар надає рекомендації щодо догляду за апаратом, частотою контрольних відвідувань клініки.

Терміни носіння

  • Носити тримачі слід постійно, час залежить від стану ряду і дефекту, який потребує корекції.
  • У середньому йде два-три роки від моменту втрати молочного зуба і початку росту постійного.
  • Після прорізування фіксатор прибирають, процес росту контролює лікар. Якщо зародок постійної одиниці відсутній, носіння фіксатора триває до формування постійного прикусу, тобто до 17-18 років. Після того, як прикус уже є усталеним, фіксатор знімається, відсутній зуб замінюється протезом.
  • Схема носіння визначається лікарем на підставі патології, стану зубного ряду та інших параметрів. Слід регулярно відвідувати клініку для контрольних оглядів. Дитину слід привчити дотримуватися правильної гігієни, також важливо відмовитися від твердої або в’язкої їжі, не чіпати конструкцію.
  • Також протягом року слід мінімум двічі виконувати кабінетну чистку.
  • Ціна на тримач місця для зуба залежить від точної конструкції, кількості встановлюваних одиниць та інших параметрів. Тому попередньо проводиться обстеження, за необхідності виконується лікування каріозних зубів.

Лікуючі лікарі

Горбунова Руслана Юріївна cloud

Горбунова Руслана Юріївна

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом