Iндивідуальний трейнер

Індивідуальний трейнер – це знімний ортодонтичний апарат, що виготовляється із гіпоалергенного матеріалу і призначений для корекції зубів у ранньому віці, в період молочного та змінного прикусу.

Трейнер представляє собою двоцільну капу із силікону або поліуретану. Конструкція складається з дуг для зубних рядів з вирізами під окремі зуби, язика, який коригує положення язика, та губного бампера.

Цей апарат не виготовляється індивідуально, а ортодонт відбирає для пацієнта відповідну модель, що буде для нього підходити найкраще. Трейнери можуть відрізнятися за розміром, шириною та довжиною дуги для зубних рядів, залежно від виду та виробника.

Індивідуальні трейнери стають ефективним інструментом у руках ортодонтів для вирішення проблем зубного ряду в ранньому віці та забезпечення правильного розвитку щелеп. Вони дозволяють досягти бажаного результату швидко, ефективно та комфортно для пацієнтів.

Принцип дії трейнера

  • Трейнер – це спеціальний ортодонтичний апарат, що одягається на обидва зубні ряди, де зуби розташовуються в спеціальних вирізах. Таким чином, щелепа та зуби м’яко фіксуються в правильному фізіологічному положенні капою, не дозволяючи їм займати звичайне неправильне положення.
  • Робота апарату полягає в тому, що він діє як тренажер для жувальних м’язів і язика, навчаючи їх працювати правильно та фізіологічно. Важлива функція трейнера – корекція та запобігання розвитку шкідливих звичок у дітей.
  • Губний бампер створює перешкоду сосанню пальців у сні та не дає чіпати зуби руками. Виступ всередині дуги фіксує язик в правильному положенні, не дозволяючи йому залишатися між зубними рядами (запобігає формуванню відкритого прикусу).
  • Така конструкція трейнера сприяє правильному диханню людини – через ніс.

Коли потрібен трейнер?

Трейнер призначений для раннього лікування дітей з молочними зубами або зубами, які тільки починають прорізатися. Дія капи досить м’яка, тому вона ефективна лише для організму що зростає в період активного формування щелеп, росту м’язів та зубів.

Капа запобігає формуванню зубно-щелепних патологій, виправляє невеликі викривлення та скупчення зубів, формує правильні звички. Фактично, це такий собі фіксатор зубів та язика для дітей раннього віку.

Показання для використання трейнера

  • ротове дихання;
  • нерівні зуби, невелике скручування;
  • підготовка до лікування на брекетах;
  • сосання пальців, сосок, чужорідних предметів;
  • закушування губ;
  • фіксація язика між верхніми та нижніми зубами в правильному положенні;
  • корекція м’язового тонусу губ, щік та язика;
  • створення сприятливих умов для підготовки до прорізування постійних зубів;
  • перехід від ротового дихання до носового;
  • усунення відкритого прикусу.

Як часто і скільки треба носити трейнер?

Оскільки трейнери мають значну масу, їх рекомендується використовувати лише під час сну і на 1-4 години протягом дня. Пацієнти можуть відчувати певний тиск і незначний дискомфорт під час перших днів використання.

Трейнери ефективно працюють та виправляють зуби лише при регулярному носінні. Побачити очікуваний результат можна через 6-12 місяців.

Навіть після систематичного використання трейнера може виникнути необхідність у додатковому ортодонтичному лікуванні за допомогою брекетів або елайнерів. Це залежить виключно від складності кожного випадку.

У випадку недостатнього носіння трейнера, ортодонти рекомендують встановлення незнімних часткових брекет-систем для отримання найкращих результатів. Це робиться виключно через те, що незнімні апарати працюють цілодобово.

Трейнери в ретенційному періоді також можуть бути використані під час ночі і закінчують використання згідно з планом лікування.

Правила догляду за трейнером

Очищувати трейнер після кожного використання обов’язково — це безпосередньо впливає на здоров’я зубів та термін служби апарата.

На щастя, трейнери зручні у догляді, на відміну від фіксованих конструкцій, — їх можна зняти і просто промити проточною водою. Але через особливості матеріалу при очищенні трейнера потрібно дотримуватися кількох важливих правил:

  • Не допускайте промивання трейнера занадто гарячою або холодною водою — силікон або поліуретан може деформуватися, апарат втратить форму та основну функцію по вирівнюванню зубів.
  • Не слід сильно терти трейнер твердими предметами, подряпувати або розтягувати.
  • Ті ж правила потрібно дотримуватися під час носіння апарата: з ним не розмовляють, не жують і не намагаються змінити фіксоване положення зубів. У протилежному випадку трейнер не буде працювати і правильно впливати на зуби.
  • Періодично трейнер потрібно мити з милом або чистити зубною пастою, так як проточна вода не завжди змиває всі забруднення, на них утворюються бактерії і викликають карієс.
  • Зберігають трейнери в спеціальному пластиковому контейнері, щоб він не деформувався і не забруднювався, поки його не використовують.

Лікуючі лікарі

Горбунова Руслана Юріївна cloud

Горбунова Руслана Юріївна

Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом