Що таке мікроімпланти?

Дата

10 червень 2024

Крім звичайних і звичних багатьом традиційних зубних імплантатів, в стоматології використовують мікроімпланти – зовсім крихітні (діаметром всього 1-1,2 мм), але дуже міцно закріплюються гвинти, які виготовляються з медичного біологічно сумісного титану. Такий мікроімплант дуже схожий на маленький саморіз, тільки зі спеціальною головкою. Його фактично ввинчивают в кістку, зробивши невеликий прокол у слизовій.

Навіщо стоматологам мікроімпланти?

Мікроімпланти використовуються, в основному, в 2-х напрямках стоматології:

 1. В ортопедії (при протезуванні) на них закріплюють знімні зубні протези. Це – альтернативна, більш щадна по травматичності для пацієнта методика з’ємного протезування на імплантатах. Такі мікроімпланти не вимагають остеінтеграціі – зрощення з кісткою, міцно фіксують протез і можуть використовуватися відразу ж після установки. Зазвичай на щелепу встановлюють 4-6 мікроімплантів, за рахунок їх мініатюрного розміру це можна з успіхом зробити навіть на верхній щелепі з атрофією кістки, коли при установці повноцінного імплантату є небезпека зачепити пазухи носа.
 2. У ортодонтії, для створення надійної опори для переміщення зубів в потрібному напрямку при лікуванні брекетами. Такі мікроімпланти називають ортодонтическими. Сьогодні вони широко застосовуються, як надійні помічники при ортодонтичному лікуванні, дозволяючи зробити його більш точним, комфортним і менш травматичним і для пацієнта.

Принцип ортодонтичного лікування полягає в тому, щоб докласти потрібну силу в потрібному напрямку до неправильно розміщеним зубах і, таким чином, змусити їх переміститися в потрібному напрямку. Але, щоб прикласти силу, потрібна точка опори. Спочатку, до появи технології мініімплантаціі, такою точкою опори служили «задні» опорні зуби, вони повинні були «підтягувати» інші зуби до себе. Але що робити ортодонта, якщо опорних зубів у людини немає, вони не витримують навантаження і самі посуваються назустріч або занадто рухливі через хвороби пародонту? От і доводилося лікарям створювати складну систему балансу сил, вибудовуючи противаги кожної з них, т.зв. анкораж. Для пацієнта це оберталося безліччю проволочок, дуг, пружин і петель в роті і зрозуміло, щасливіше його не робило.

Всі муки залишилися в минулому, коли на допомогу ортодонта прийшли ортодонтические мікроімпланти.

Коли пацієнтові потрібна установка ортодонтического мікроімпланта (мінівінта)?

Якщо пацієнту необхідно встановити мікроімплант, то ортодонт попередить його про це заздалегідь, відразу після складання плану ортодонтичного лікування. Мікроімплант може бути встановлений як на початку лікування, так і на певному його етапі.

Коли не можна встановлювати мікроімпланти?

 • Запалення слизової оболонки порожнини рота і хвороби пародонту, особливо в області установки мінівінта. У цьому випадку показано попереднє лікування.
 • Цукровий діабет.
 • Паління може уповільнити процес загоєння слизової після установки мікроімпланта.

Переваги установки мікроімплантів при ортодонтичному лікуванні

Плюсів при установці мікроімплантів дійсно багато і для лікаря-ортодонта і для пацієнта:

 1. Підвищується швидкість, точність і прогнозованість ортодонтичного лікування.
 2. Мікроімпланти значно «полегшують» брекет-систему – немає необхідності встановлювати на неї додаткові елементи для противаги сил.
 3. Установка мікроімпланти часто відкриває перед ортодонтом нові «горизонти» і можливості для більш «ювелірного» лікування – пацієнтові не обов’язково мати опорні зуби, з’являється можливість лікування пацієнтів із захворюваннями пародонта і підвищеною рухливістю зубів, а іноді, вдається уникнути видалення здорових зубів і застосування комбінованого лікування з підключенням хірургії.
 4. Мікроімпланти легко встановлюються і видаляються.
 5. Мікроімпланти не вимагають періоду остеоінтеграції – зрощення з кісткою. Відразу після установки мікроімплант може бути використаний за призначенням, він відмінно витримує силове навантаження – не зміщувати і не розбовтується при дотриманні рекомендацій по догляду.
 6. Мікроімплант може бути встановлений в будь-яку кістку в порожнині рота, включаючи піднебінну.
 7. Мікроімплант добре приживається, не викликаючи запалень.

Що робити пацієнту, який не хоче встановлювати мікроімпланти?

Відмовлятися від установки мікроімпланта без серйозного зважування всіх ЗА і ПРОТИ не потрібно. Альтернатива для отримання необхідної опори при ортодонтичному лікуванні брекетами у пацієнта, якщо і є, то не дуже приваблива. Перш за все це носіння ортодонтичних еластиком – тяг, але вони, по-перше, не завжди настільки ефективні, як мікроімпланти, а по-друге, їх результат дуже залежить від відповідальності самого пацієнта. Якщо пацієнту складно дотримуватися режиму їх носіння – результат лікування буде страждати.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом