Що таке герметизація фісур?

Дата

23 червень 2024

Сьогодні хочу обговорити з вами одну з чимало важливих тем, а саме – герметизація фісур.

Розберемо для початку: що таке фісури?

Фісури в зубі – це заглиблення на поверхні жувальних зубів. Вони мають різноманітну будову та глибину.

Це ті структури, які необхідні для нормального функціонування жувальних зубів: для якісного пережовування твердої їжі, правильних оклюзійних взаємин. Порушення цих взаємовідносин навіть на одному зубі може призвести до формування неправильного прикусу, передчасне стирання всіх зубів у порожнині рота. Головною причиною таких порушень є розвиток карієсу у глибині фісур. Чим глибше це природне заглиблення на жувальній поверхні зуба, тим більший шанс розвитку карієсу. Причиною карієсу завжди, як ми знаємо, є мікроби, для яких глибокі борозди на зубах є прекрасними умовами для зростання та розвитку, а значить і для зростання карієсу. У глибину цих фісурок часто набивається їжа, яку дитина не в змозі сама вичистити. Ця їжа чудово слугує для розвитку бактерій. Уражена емаль зуба вже ніколи не поверне свою цілісність, і лікар стоматолог повинен буде випилювати карієс та ставити пломбу.

Фісури розташовуються тільки на жувальній групі зубів і слина, у складі якої є багато антибактеріальних агентів не в змозі промити ці ділянки зуба, вимити звідти залишки їжі. Щоб не допустити формування карієсу, необхідно надати фісурам необхідної форми і заповнити їх спеціальним карієс попереджувальним герметиком.

Яких  правил ми дотримуємся у нашій клініці, щодо герметизації фіссур:

Перше правило: розширення фісури. Як говорилося вище, фісури дуже звивисті і рельєфні і найчастіше, їхнє дно ширше, ніж вхід у фісуру, що призводить до нависаючих країв емалі і виглядає це, як своєрідні «печерки» для бактерій. Розширюються фісури лікарем для того, щоб не запечатати карієс: лікар стоматолог не бачачивши дна, і заливаючи фісуру герметиком, просто запечатує бактерії та карієс ще сильніше, що взагалі робить їх життя максимально комфортним, а розвиток карієсу ще більш реактивним. Розширення фісур проводиться мінімально, на пів міліметра, що не шкодить функції зуба. Далі утворені, після випилювання, мікроскопічні, але з правильною формою, бороздки заповнюються герметиком. При цьому лікар повністю контролює їх заповнення, не допускаючи утворення пор всередині матеріала. Ми використовуємо герметик, який за кольором підходить до тканин зуба і візуально зовсім не видно. Фісури стають плоскими – дитина спокійно може підтримувати гігієну герметизованого зуба в належному стані.

Правило друге: Для ефективної роботи та довговічного результату – обов’язкове використання кофердаму (латексна хустка для ізоляції робочого поля). Зубки з якими працюють залишаються над хусткою, в оперативне поле не потрапляє волога, адже герметик повинен наноситись в суху підготовлену фіссурку. У такому випадку герметик служитиме багато років, і його не потрібно буде міняти на новий, або ж випилювати вторинний карієс навколо внесеного герметика. Що часто має місце, коли лікар працює у недостатньо сухому полі, що у свою чергу неможливо проконтролювати без системи кофердаму.

Правило третє, останнє: Всі матеріали та інструменти мають бути найвищої якості, що й практикується у стінах нашої клініки.

Таким протоколом в роботі користуються всі лікарі клініки Мультидент, що дозволяє виконувати роботу якісно, ​​а найголовніше, забезпечувати  тривалий результат. Зубки повністю захищені від карієсу на довгий час, що заощаджує ваші гроші та час?

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом