м. Київ вул. Олеся Гончара, 26
Передзвоніть мені

Що таке пульпіт?

Що таке пульпіт?

Сьогодні ми поговоримо що таке пульпіт молочного зуба. Скажу відразу що молочний зуб відрізняється від постійного лише тим, що в молочному зубі менше твердих тканин і велика пульпа всередині, але він так само має коріння, канали в яких і розміщується пульпа зуба.
 

Давайте обговоримо, що таке пульпа

Пульпа зуба - це пухка волокниста тканина заповнює порожнину зуба, яка має велику кількість нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин (в народі - «нерв» зуба). Відповідно пульпіт - це запалення пульпи.
 

Основні фази пульпіту

Є дві фази пульпіту - гостра і хронічна. З огляду на блискавичне протікання всіх процесів в організмі дитини, то гостра фаза запалення часто дуже короткочасна і триває близько 15 секунд про що батьки навіть можуть і не впізнати, так як це може статися наприклад в садку і може бути єдиним епізодом болю і після цього запалення перейде в хронічну фазу і без будь-яких симптомів пульпа буде повільно вмирати.
 

Діагностика пульпіту

Діагностика пульпіту розділяється на такі етапи, як:

 1. Збір анамнезу (скаржився дитина на зуб, як давно і скільки разів)
   
 2. Обов'язкова рентген діагностика. Так, рентген діагностика це додатковий метод дослідження, але він нам допоможе побачити:
  1) Обсяг ураження
  2) Чи немає запального процесу за коренем зуба, так як якщо запалення є - це вже зовсім інший діагноз.
  3) Подивитися присутній зачаток постійно зуба.
  4) Чи немає розробці коренів. Так як від цього всього перерахованого теж залежить який метод лікування буде обраний.

   
 3. Ну і звичайно ж той чи інший варіант лікування буде обраний вже безпосередньо вчасно лікування, коли ми приберемо всі уражені тканини і будемо бачити в якому стані у нас пульпа зуба (жива, мертва, запалена)
   

Варіанти лікування пульпітів

 1. Пряме точкове перекриття пульповой камери. Це в тому випадку, якщо ми точково розкрилися звід пульповой камери і пульпа жива і не запалена, тоді обробляється зуб і точково перекриваємо спеціальними лікарськими препаратами і після цього ставимо фотополімерну реставрацію.
 2. Ампутація пульпи. Суть методу в тому щоб прибрати уражену пульпу в коронкової частини зуба, а не уражену в кореневих каналах оставіть.в цьому випадку залишки пульпи також обробляються і перекриваються спеціальними лікарськими препаратами і зуб в такому випадку я рекомендую накривати коронкою, так як більше 50% тканин зуба вже немає, плюс половини нерва теж немає і зуб слабшає.
 3. Экстирпація пульпи. У тому випадку якщо нерв вже не живий в коронкової і кореневої частини. В цьому випадку забирається нерв, проводиться медикаментозна та механічна обробка кореневих каналів, пломбування кореневих каналів і постановка коронки.
Експерт статті, яку Ви читаєте:
Малиш Юлія Ігорівна
Дитячий стоматолог
2 роки
клінічний стаж
Записатися на прийом