м. Київ вул. Олеся Гончара, 26
Передзвоніть мені

Що лікує ортодонт?

Що лікує ортодонт?

Сьогодні дитяча стоматологія в Києві не обмежується одним лікарем, який і пломбу поставить, і зуб видалить. Дана область досить широка і постійно розвивається, що дозволяє лікувати дитячі зубки якомога ефективніше.

 

Ортодонтія - популярна галузь, яка по праву вважається одним з найбільш важливих напрямків. У спеціалізованій дитячій стоматологічній клініці обов'язково присутній кабінет лікаря-ортодонта. Але багатьох батьків хвилює, чим же займаються стоматологи в ортодонтичних кабінетах. Дитячий ортодонт займається вирішенням проблем прикусу.

 

Спеціаліст даної галузі не тільки досконально володіє методикою лікування, але і знаннями з області дитячої психології, що робить візит до такого лікаря приємним і нестрашним для малюка.

Яку лікарську допомогу надає дитячий стоматолог-ортодонт?

Всупереч існуючій думці серед багатьох батьків, виправити прикус можна за допомогою сучасних ефективних методів і не тільки з використанням брекетів. Саме дитячі ортодонти займаються вивченням, профілактикою і виправленням неправильного прикусу. Стоматолог-ортодонт працює з маленькими пацієнтами різного віку. Головне завдання такого фахівця - усунення аномалій прикусу. У ортодонтичному кабінеті встановлюють брекети і пластинки, надають рекомендації з метою профілактики, а також пропонують заходи щодо виправлення прикусу без використання будь-яких пристроїв.

Прийом у ортодонта включає:

  • огляд дитини;
  • обговорення з батьками графіків відвідування ортодонтического кабінету;
  • призначення лікування та узгодження орієнтовних термінів позбавлення від проблеми.
  • Досвідчений дитячий стоматолог-ортодонт не стане пропонувати зайві процедури і маніпуляції. Індивідуальні побажання батьків також враховуються.

 

Коли потрібно звернутися до лікаря-ортодонта?

Якщо у батьків виникають сумніви з приводу розвитку прикусу, не потрібно чекати, коли всі зуби повністю сформуються. Аномалії прикусу лікувати легше в період формування, а не тоді, коли щелепний аппарат вже сформований, зміцнів і слабо регулюється. Переважно відвідати дитячий ортодонтичний кабінет рекомендується до 2,5 років, коли вже сформовані некорінні зуби. До цього віку молочні зуби ще ростуть, і огляд не має сенсу. Після закінчення формування дитячого молочного зубного ряду ортодонт в дитячій стоматології зможе оглянути малюка і надати рекомендації батькам.

 

Якщо проблем з прикусом немає, лікар призначить профілактичні заходи. Надалі малюка слід показувати лікарю раз на рік, щоб лікар зміг стежити за ростом зубів і формуванням прикусу. Незважаючи на те, що після першого огляду у ортодонта проблем не виявлено, відвідувати даний стоматологічний кабінет в дитячій клініці необхідно як мінімум до 16, а то і до 18 років. До цього періоду всі зуби змінюються, і встановити наявність аномалій з прикусом нескладно. Можна приходити на прийом до ортодонта і після 18 років, але це необов'язково.

 

Ігнорувати рекомендації інших фахівців в області дитячої стоматології не варто. Якщо стоматолог порадив відвідати ортодонта, вирушайте туди негайно. Вчасно розпочате лікування - запорука красивих зубів і рівного зубного ряду в майбутньому.

Експерт статті, яку Ви читаєте:
Серьогіна Іванна Олегівна
Стоматолог
м. Київ вул. Олеся Гончара, 26 (м. Золоті Ворота)
9 років
клінічний стаж
Записатися на прийом