
Зміст:
Мало хто з нас може похвалитися дійсно рівними і ідеальними зубами - у кожного третього є проблеми з прикусом. І це не стільки естетична проблема, скільки сприятливий фон для розвитку супутніх захворювань. Згодом патологічна оклюзія може викликати різні захворювання ротової порожнини, дихальної та травної системи, а також послужити причиною порушення дикції. Тому виправляти прикус слід якомога швидше.
Найчастіше в дорослому віці застосовуються брекети, які багатьом здаються жахливо незручними, непрактичними і не естетичними, а тому вони і відмовляються від цієї процедури зовсім.
Але мало хто знає, що на сьогоднішній день вже була винайдена більш зручна альтернатива брекетів - капи.
Капа являє собою силіконовий або пластмасовий чохол, який одягається на зубний ряд. Така конструкція практично не помітна ні зовні, ні самим пацієнтом.
Виготовлення кап відбувається таким же чином, як і виготовлення зубних протезів: відразу знімають зліпки з зубів, далі їх візуалізують, проектуючи 3D-модель, і створюють безпосередньо капу з акрилу або силікону. Найчастіше для одного пацієнта створюється ціла серія кап, які дозволяють поступово домогтися бажаного результату. Кожна модель серії розрахована на проміжне вирівнювання, а оскільки це знімна конструкція, то і спеціальної установки в кабінеті стоматолога вона не потребує.
Застосовують дану конструкцію, коли є необхідність:
Також капу використовують при бруксизмі - це коли людина вночі скрипить зубами, що сприяє крошінню зубів, їх випаданню і карієсу.
Оскільки дія кап проявляється дуже повільно, носити їх потрібно не менше, ніж 21 годину на добу. Саме тому розрізняють два види конструкцій: денна та нічна.
Але якщо з денною все і так зрозуміло, то навіщо ж використовується нічна?
До основних показань до застосування відносять:
Сьогодні також активно застосовуються капи з ремінералізуючим складом. Ця елементарна процедура дозволить вашій посмішці стати ще привабливішою, а емалі - міцнішою.
Нічна конструкція досить проста у використанні і не вимагає якихось додаткових навичок для встановлення. Досить легко нанести на пристрій гель і надіти на зубний ряд. Надлишки гелю можна видалити за допомогою серветки.
До основних переваг кап відносять:
Носити конструкцію можна абсолютно в будь-якому віці. В тому числі їх застосовують для виправлення прикусу молочних зубів, оскільки брекети на них не ставлять. У цей період зуби особливо лабільні, тому силіконовий чохол зможе виправити практично всі стоматологічні проблеми. Дитячі капи не потрібно носити цілий день - досить буде використовувати їх всього пару годин.
Дуже часто носіння знімної конструкції поєднують також з деякими вправами для коригування дикції. Така гімнастика не тільки позитивно впливає на стан молочних зубів, але і є ефективною профілактикою патологічного прикусу при їх зміні. Застосовують і при дитячому бруксизмі.
Як правильно доглядати за дитячою капою?
Хоч пристрій і невибагливий у догляді, чистити його все ж потрібно кожен день. Для цього достатньо промити його під проточною водою, додатково можна почистити зубною щіткою з м'якою щетиною.
Щоб позбавити від неприємного присмаку після використання силіконових чохлів, можна використовувати зубну пасту. При скупченні в середині капи білого нальоту, її слід замочити в спеціальному для чищення розчині.