Якщо у дитини посірів зуб

Якщо у дитини посірів зуб

В чому причина? І що ж робити?

Найголовніше це без паніки!
Всі ми вдарялися і у нас утворювався синяк, який в подальшому зеленів, половів і з часом зовсім сходив. Все те ж саме відбувається і з зубами.
Найчастіше причиною потемніння зуба - стала травма зуба. Як відомо зуб має судинно-нервовий пучок (нерв зуба / пульпа зуба) Так от під час травми відбувається травматизація судинно-нервового пучка. Усередині зуба відбувається крововилив (виділяються крапельки крові). Кров в свою чергу просочує пористу тканину зуба -дентін, згортається там і ми бачимо серій або синій відтінок зуба. А далі поступово розсмоктується, але більш повільно.

Зазвичай зуб темніє не відразу, а через 1-2 тижні після травматизації. Колишній відтінок набуває зуб через 2-3 місяці після повного відновлення нерва.
Бувають випадки, коли нерв всередині зуба гине, колір не відновлюється і в такому випадку потрібно проводити лікування кореневого каналу. А буває, що нерв відновлюється, але колір немає, через те що крововилив був досить сильним, але якщо мова йде про молочному зубі, то лікувати в даному випадку його не потрібно.
 

Що ж робити якщо у вас трапилася травма зуба?

Відразу ж зателефонувати записатися на консультацію до стоматолога. На консультації лікар проведе огляд і зробить рентгенологічний знімок. Це нам потрібно щоб виключити відколи емалі, перелом коронки або кореня.
Якщо ж коронка і корінь зуба не пошкоджений, то прийняття рішення про лікування такого зуба буде прийматися не раніше ніж через 2-3 місяці. Тобто через 2-3 місяці після трапилася травми робиться повторний рентгенологічний знімок і приймається рішення про подальше спостереження даного зуба або ж лікуванні.

 

Експерт статті, яку Ви читаєте:
Малиш Юлія Ігорівна
Дитячий стоматолог
2 роки
клінічний стаж
Записатися на прийом