м. Київ вул. Олеся Гончара, 26
Передзвоніть мені

Вплив гігієни та здоров'я порожнини рота на загальний стан людини

Вплив гігієни та здоров

Більшість з нас усвідомлюють, що погана гігієна зубів може призвести до карієсу, захворювань ясен та неприємного запаху з рота, але відсутність чищення зубів також може мати наслідки для більш серйозних захворювань.
Сьогодні ми розглянемо наукові факти та вияснемо як на здоров’я впливає поганий стан зубів.

Основний вид захворювань ясен - гінгівіт, де тканина навколо зубів запалюється. Гінгівіт може призвести до пародонтозу, якщо він довготривалий. Гінгівіт з'являється, коли бактерії в зубному нальоті навколо  зубів накопичуються через погану гігієну. Вивчаючи дані про захворювання ясен дослідники Гарварда виявили, що у пацієнтів із захворюваннями ясен в анамнезі підвищений ризик розвитку раку підшлункової залози на 64% більщий порівняно з тими, хто ніколи не хворіли на ясна.

Дослідники припускають, що може існувати зв'язок між високим рівнем канцерогенних сполук, виявлених у порожнині рота людей із захворюваннями ясен та ризиком раку підшлункової залози. Вони стверджують, що ці сполуки - звані нітрозамінами - можуть реагувати на травні хімічні речовини в кишечнику таким чином, що створює сприятливе середовище для розвитку раку підшлункової залози. 

Також встановлено зв’язок між гігієною зубів та захворюваннями серця. Дослідники виявили, що ризик серцево-судинних захворювань збільшується, оскільки - у людей, у яких кровоточивість ясен ,бактерії легко  здатні потрапляти в кров і прилипати до тромбоцитів, які потім можуть утворювати тромби, перериваючи приплив крові до серця і викликаючи серцевий напад. Серцево-судинні захворювання в даний час є одним із найбільших вбивць у світі. Ротові бактерії, такі як Streptococcus gordonii та Streptococcus sanguinis, є загальними інфекційними агентами, і бактеріальні інфекції є незалежним фактором ризику серцевих захворювань.
Всі ці дослідження чудово показують, що хороша гігієна зубів залишається важливою для зниження ризику різних захворювань. 

Американська асоціація стоматологів-гігієністів рекомендує чистити зуби протягом 2-4 хвилин двічі на день. Рекомендації також наголошують на важливості щоденного використання зубної нитки та полоскання рота.

Експерт статті, яку Ви читаєте:
Терещенко Олексій Віталійович
Дитячий стоматолог
9 років
клінічний стаж
Записатися на прийом