м. Київ вул. Олеся Гончара, 26
Передзвоніть мені

Про герметизацію фісур

Про герметизацію фісур

Що таке фісура?

Як відомо, жувальна поверхня зуба не буває гладкою і рівною. Вона поцяткована борознами, глибина і форма яких завжди різна. Ці поглиблення стають місцем скупчення залишків їжі і розмноження шкідливих мікроорганізмів.

Поглиблення часто виглядають оманливо. Зовні це невеликі борозенки, а ось під ними ховаються більші порожнини.
Якщо у вас саме цей випадок, герметизація фісур жувальних зубів рекомендована в обов'язковому порядку.

 

Показання до процедури герметизації фісур

У дорослих і дітей

Головне показання до герметизації фісур як у дітей, так і у дорослих - це занадто глибокі фісури, недоступні при гігієні порожнини рота. Слід врахувати, що якщо фісури вже уражені карієсом, то ця процедура буде не герметизацією, а лікування карієсу, так як здійснюється іншими способами. Герметизація фісур - це не метод лікування, а спосіб профілактики.

Тільки у дітей

Дитяча зубна емаль містить досить мало фтору і кальцію - навіть коли зуб повністю прорізався, вона продовжує насичуватися різними мікроелементами. Тобто в дитячому віці можна говорити про незавершену мінералізації прорізалися зубів. У такий період дозрівання емаль зуба дуже вразлива до патогенних бактерій. Тому чим раніше буде проведена герметизація фісур, тим краще головне, щоб зуб прорізався повністю (і його можна було б ізолювати коффердамом під час процедури) - навіть якщо вони не дуже глибокі, в них все одно може виникнути карієс, і тоді лікування зубів потрібно буде проводити вже по-іншому.

Також стоматологи рекомендують герметизувати фісури на молочних зубах, так як вони дуже вразливі до карієсу.

 

Переваги процедури

Серед переваг процедури можна виділити наступні позитивні ефекти:

- Фізичний захист зубів від руйнівного карієсу. В даному випадку герметик, що заповнює щілини, які є своєрідним бар'єром, який перешкоджає скупченню залишків їжі, бактерій і утворенню нальоту в борозенках зуба;

- Можливість зупинити подальший розвиток каріозного процесу на початковій стадії. У разі якщо емаль зуба ще не пошкоджена, то запечатування борозенок герметиком зупинить проникнення бактерій і їх руйнівний вплив;

- Граматика, до складу яких входить фтор, надають загальнозміцнюючий ефект на стан емалі зуба;

- При наявності пломби термін її служби збільшується, оскільки в процесі герметизації відбувається її механічна фіксація.

 

Методи герметизації фісур

Неінвазивний - ізоляція фиссур герметиками з метою обмеження реальних зон ризику від дії каріесогенних чинників порожнини рота. Відповідно до загальним визначенням ВООЗ з первинної профілактики (заходи щодо зміцнення та збереження здоров'я), заходи, що включають неінвазивну герметизацію, слід розглядати в рамках проведення первинної профілактики фіссурного карієсу. Однак в нашій клініки ми його не використовуємо, так як показує практика цей метод не досконалий. Це пов'язано з тим, що «на дні глибокої нерозкритою фіссурах може вже знаходиться карієс», а покриття зверху герметика лише «законсервує його» і призведе до ще більшого розвитку. Карієс буде виявлений не відразу, а лише через час, що призведе до жаль і лікаря і пацієнта.

Ми віддаємо перевагу інвазивний герметизації !!!!

Інвазивний - герметизація з попередньої расшліфовкой емалі. Консервативна адгезивная реставрація - профілактичне лікування, що включає препарування на жувальній поверхні молярів і премолярів невеликої каріозної порожнини (до 2 мм в діаметрі), безпосереднє її пломбування за допомогою різних пломбувальних матеріалів і подальше нанесення герметика на поверхню пломби і прилеглих до неї здорових ямок і фісур. Цей метод дозволяє провести повну ревізію фісури і не пропустити карієс. Процедура обов'язково повинна здійснюватися в коффердамом ( «хустинку на зубі»), щоб домогтися повної ізоляції зуба від ротової рідини і при цьому досягти гарної адгезія зуба з матеріалом.

Експерт статті, яку Ви читаєте:
Буяр Вікторія Андріївна
Дитячий стоматолог. Ортодонт.
9 років
клінічний стаж
Записатися на прийом