Види професійної гігієни на дитячому стоматологічному прийомі

Дата

12 червень 2024

Професійна гігієна – це важлива складова здорової посмішки дитини. Вона дає можливість вичистити наліт у складно доступних місцях для щітки в домашній гігієні, видалити мінералізовані зубні відкладення, вичистити міжзубні проміжки та заполірувати поверхні зубів пастою, що зменшить імовірність прилипання нальоту і полегшить чистку вдома.

Плюс до всього професійна гігієна є однією із складових профілактики карієсу, входить до початкового етапу адаптативного методу лікування, адже являється найпростішою стоматологічною процедурою, та привчає наших маленьких пацієнтів до хорошої звички регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

У нашому арсеналі є два основних види гігієни – це дитяча та підліткова чистка. Дитячу проводимо тоді, коли в порожнині рота наявні лише молочні зуби. Підліткову – коли маємо справу зі змінним прикусом, тобто в ротовій порожнині є і молочні зуби, і постійні.

Обов’язково перед професійною чисткою ми проводимо індикацію зубного нальоту, який профарбовується в різні кольори, що допомагає виявити проблемні зони, де він не дочищається, та його давність.

Професійна гігієна для молочного прикусу складається з таких етапів:

  1. зуби очищаються щіткою з ротаційним механізмом роботи на швидкості близько 40 000 об/хв з використанням професійної зубної пасти, що має значно більшу абразивність, ніж та, що для домашнього догляду;
  2. Мінералізовані зубні відкладення(так званий зубний камінь) видаляються або ручним методом за допомогою кюрет, або ультразвуковим методом за допомогою скейлера;
  3. Очищення міжзубних проміжків за допомогою флоса;
  4. Ополіскування порожнини рота спеціальними дитячими гігієнічними ополіскувачами.

Професійна гігієна для змінного прикусу за протоколом схожа на гігієну для дорослих, тому що ми маємо справу вже із постійними зубами, яким необхідна значна увага. Її етапами є:

  1. Очищення зубів за допомогою системи AirFlow. Це під тиском подається суміш повітря, води та спеціального абразивного щадного порошку кальцію карбонату. Процедура проводиться впритул до зубів, завдяки чому мілкодисперсний порошок дозволяє ретельно почистити емаль і видалити м’який і твердий наліт навіть в міжзубних проміжках;
  2. Мінералізовані зубні відкладення(так званий зубний камінь) видаляються або ручним методом за допомогою кюрет, або ультразвуковим методом за допомогою скейлера;
  3. Очищення міжзубних проміжків за допомогою флоса;
  4. Заполіровування поверхонь зубів щіткою з ротаційним механізмом та професійною пастою;
  5. Ополіскування порожнини рота спеціальними дитячими гігієнічними ополіскувачами.

Так як наші маленькі пацієнти придумують купу різних лайфхаків, щоб приховати від батьків неочищені зуби, ми рекомендуємо регулярно приходити на професійні огляди та чистку кожні 3-4 місяці, тим самим попередити розвиток карієсу та його ускладнень.

І пам’ятайте, що краще лікування – це профілактика!

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом