Видалення молочного зуба

Дата

13 червень 2024

Молочні зуби вимагають до себе не менше уваги, ніж постійні. Вони формують правильний прикус, захищають корінні зуби і беруть участь в процесі пережовування їжі і розвитку мови.
Наші фахівці зберігають молочні зуби здоровими і міцними до їх природної зміни. Однак бувають випадки, коли необхідно видалення.

Зміна перших молочних зубів починає відбуватися в 6-7 років. У багатьох дітей цей процес протікає самостійно, тобто не вимагає звернення до стоматолога. Але іноді видалення молочного зуба вимагає професійної медичної допомоги. Якщо її не надати своєчасно, можуть почати розвиватися ускладнення.

Показання та протипоказання до видалення

Видалення в стоматологічному кабінеті може бути рекомендовано пацієнтам, у яких почався процес природної зміни зубних одиниць. Також екстракція може бути призначена незалежно від віку пацієнта з таких причин:

– Травмування коронки;

– Запущені форми пульпіту або періодонтиту;

– Тривале розсмоктування кореня молочного зуба, що утрудняє процес прорізування постійного;

– Надкомплектні зуби;

– Запальний процес в яснах, викликаний хитається одиницею;

– Гранулема;

– Свищ;

– Кіста;

– Каріозна поразка зуба (сильне руйнування кісткової тканини), яке не підлягає іншим способам лікування.

Всі протипоказання вважаються відносними, тобто стоматологічна операція дозволена всім пацієнтам, але вона може відкладатися. Причиною перенесення дати видалення може бути:

– Захворювання ЦНС;

– Грип, застуда, краснуха та інші захворювання;

– Наявність запальних процесів в ротовій порожнині, що не відносяться до місця, де необхідно провести видалення;

– Лихоманка;

– Пухлини або судинні сплетення в яснах.

Як проходить видалення зубів у дітей

Якщо тимчасовий зуб сильно рухливий (через його зміни на постійний) і немає інших стоматологічних проблем, анестезія часто не проводиться. Лікар оцінює ступінь рухливості і, якщо корінь слабо утримується яснами, то стоматологічна процедура пройде безболісно. Досить буде зробити аплікаційну анестезію (помазати ясна «заморожуючим гелем») захопити зуб щипцями (або підчепити елеватором), здійснити його вивіхіваніе з альвеоли, а потім витягнути з ротової порожнини. Якщо зуб вже сильно розхитався, і велика частина самостійно відокремилася від тканин, то лікаря досить підчепити його елеватором, і він випаде.

Коли екстракція проводиться у пацієнта, зуб якого погано подвіженн або не хитається, робиться анестезія. Вона може бути:

– Аплікаційна. Анестетик наноситься на місце видалення.

– Інфільтраційна (місцева). Знеболювання досягається за рахунок введення в ясна анестезуючого препарату за допомогою шприца. Щоб запобігти больові відчуття від ін’єкції, попередньо може бути виконана аплікаційна анестезія.

– Седація (поверхневий сон). Методика знеболювання має на увазі занурення пацієнта в поверхневий сон. Препарати, що використовуються для анестезії, максимально безпечні і мають невеликий список протипоказань. Лікарський засіб може бути доставлено в організм за допомогою ін’єкції, перорально (додається в напій) або інгаляційно.

Що робити після видалення зуба

Залежно від складності лікування та особливостей пацієнта лікар дасть рекомендації, як поводитися після екстракції. Але існують загальноприйняті правила, яких необхідно дотримуватися після видалення.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом