...

Сучасні технології в дитячій стоматології: система Icon та інші інновації

Дата

21 червень 2024

Розвиток у дитячій стоматології не стоїть на місці. З кожним роком з’являються все нові й нові технології для забезпечення якості й комфорту лікування дітей. Адже здоров’я молочних зубів є запорукою здоров’я  постійних. А сучасні технології допомагають діагностувати й лікувати захворювання порожнини рота на початкових етапах максимально атравматично для фізичного та психологічного здоров’я маленьких пацієнтів.

Що ж це таке система Icon?

Система Icon – це інноваційна розробка, що допомагає лікувати карієс на початковій стадії, коли на зубі лише утворилася біла пляма. Складається із спеціальних гелів та рідкої полімерної речовини(смоли), яка ніби «запечатує» карієс.  Тим самим призупиняючи його прогресування без застосування бормашини й при цьому дозволяє зберегти інші тканини зуба цілими та здоровими.

Початковий карієс викликає демінералізацію емалі нижче псевдо активного поверхневого шару. Така демінералізація призводить до утворення пористого шару в зоні ураження. Через цей пористий шар проходить дифузія так званих «карієсогенних кислот», що розчиняють мінерали емалі й сприяють подальшому прогресуванню каріозного процесу. Викликані карієсом «плями» на поверхні емалі – це не лише косметичний дефект, а й також видимі ознаки початкових стадій каріозних уражень. Тому необхідне лікування саме на цьому етапі, щоб не допустити подальшого розвитку захворювання та його ускладнень. Інфільтрація карієсу системою Icon є ідеальним методом лікування в даній ситуації.

У результаті система Icon закриває уражену емаль і, за відсутності контакту з киснем і водою, карієсогенна дія молочної кислоти,що виробляється бактеріями, припиняється.

Повітря та вода в ділянці каріозного ураження мають нижчий коефіцієнт заломлення, ніж здорова емаль. Це призводить до появи білих плям.

Icon проникає глибоко в пористу структуру каріозного ураження й має показник заломлення як у здоровій емалі. Таким чином, цей метод може наблизити зовнішній вигляд зони каріозного ураження до здорової емалі.

Кому і в яких випадках показане лікування системою Icon?

Лікування системою Icon буде ефективним лише в одному випадку, коли діагностовано початкову стадію карієсу у вигляді плями. При середньому та глибокому карієсі, коли відбулося вже ураження дентину Icon буде не дієвим.

Ефективність процедури також спостерігається при лікуванні некаріозних уражень емалі: гіпоплазія, гіпомінералізація, флюороз.

Застосовувати дану методику можна як дорослим, так і дітям, що є  контактними й адекватно реагують на стандартні стоматологічні втручання.

Переваги системи Icon:

 1. Комфортне лікування абсолютно без болю.

 2. Якісна терапія в одне відвідування.

 3. Лікування початкового карієсу без стресу і страху для пацієнтів з дентофобією, а також маленьким дітям.

 4. Лікування без свердління.

 5. Лікування без анестезії, що може бути важливим для пацієнтів із алергією на анестетик, вагітним, та людям, що бояться уколів.

 6. Не пошкоджує здорові тканини зуба та зберігає його цілісність.

 7. Тривалість прийому та перебування пацієнта в кріслі мінімальне.

 8. Естетична корекція білих плям.

Враховуючи всі переваги дана методика лікування має один недолік – досить обмежені показання до застосування.

Поетапність застосування методики лікування системою Icon

Використання даної системи може нагадувати протокол при постановці фотополімерної пломби, але без застосування бормашини та свердління.

 1. Ізоляція зубів за допомогою системи кофердам(латексна хустка).

 2. Підготовка робочої поверхні зуба – очистка від нальоту.

 3. Щоб діюча речовина максимально проникла в пори зуба, уражена поверхня протруюється спеціальним гелем. Після гель змивають, а зуб висушують.

 4. Далі на поверхню наносять гель-інфільтрат, який виконує основну функцію – заповнює собою всі пори, порожнини, тріщини, блокуючи тим самим патологічний процес і «запечатуючи» емаль.

 5. Потім гель-інфільтрат фіксується фотополімеризаційною лампою. Етапи 4 та 5 повторюються двічі.

 6. Завершаюча дія – полірування поверхні зуба.

Процедура лікування досить проста й займає небагато часу.

Методика лікування системою Icon стала проміжною ланкою між профілактикою та лікуванням.  Але це  можливо лише при початковій стадії карієсу у вигляді білої плями. Щоб вчасно провести діагностику й застосувати процедуру потрібно регулярно приходити на профілактичні огляди та професійну гігієну, щоб лікар міг виявити початковий процес. І не слід також забувати, що довготривалий прогнозований результат можливий лише за умови якісної домашньої гігієни порожнини рота.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом