Що таке пульпіт?

Дата

26 липень 2024

Сьогодні ми поговоримо що таке пульпіт молочного зуба. Скажу відразу що молочний зуб відрізняється від постійного лише тим, що в молочному зубі менше твердих тканин і велика пульпа всередині, але він так само має коріння, канали в яких і розміщується пульпа зуба.

Давайте обговоримо, що таке пульпа

Пульпа зуба – це пухка волокниста тканина заповнює порожнину зуба, яка має велику кількість нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин (в народі – «нерв» зуба). Відповідно пульпіт – це запалення пульпи.

Основні фази пульпіту

Є дві фази пульпіту – гостра і хронічна. З огляду на блискавичне протікання всіх процесів в організмі дитини, то гостра фаза запалення часто дуже короткочасна і триває близько 15 секунд про що батьки навіть можуть і не впізнати, так як це може статися наприклад в садку і може бути єдиним епізодом болю і після цього запалення перейде в хронічну фазу і без будь-яких симптомів пульпа буде повільно вмирати.

Діагностика пульпіту

Діагностика пульпіту розділяється на такі етапи, як:

  1. Збір анамнезу (скаржився дитина на зуб, як давно і скільки разів)
  2. Обов’язкова рентген діагностика. Так, рентген діагностика це додатковий метод дослідження, але він нам допоможе побачити:
    1) Обсяг ураження
    2) Чи немає запального процесу за коренем зуба, так як якщо запалення є – це вже зовсім інший діагноз.
    3) Подивитися присутній зачаток постійно зуба.
    4) Чи немає розробці коренів. Так як від цього всього перерахованого теж залежить який метод лікування буде обраний.
  3. Ну і звичайно ж той чи інший варіант лікування буде обраний вже безпосередньо вчасно лікування, коли ми приберемо всі уражені тканини і будемо бачити в якому стані у нас пульпа зуба (жива, мертва, запалена)

Варіанти лікування пульпітів

  1. Пряме точкове перекриття пульповой камери. Це в тому випадку, якщо ми точково розкрилися звід пульповой камери і пульпа жива і не запалена, тоді обробляється зуб і точково перекриваємо спеціальними лікарськими препаратами і після цього ставимо фотополімерну реставрацію.
  2. Ампутація пульпи. Суть методу в тому щоб прибрати уражену пульпу в коронкової частини зуба, а не уражену в кореневих каналах оставіть.в цьому випадку залишки пульпи також обробляються і перекриваються спеціальними лікарськими препаратами і зуб в такому випадку я рекомендую накривати коронкою, так як більше 50% тканин зуба вже немає, плюс половини нерва теж немає і зуб слабшає.
  3. Экстирпація пульпи. У тому випадку якщо нерв вже не живий в коронкової і кореневої частини. В цьому випадку забирається нерв, проводиться медикаментозна та механічна обробка кореневих каналів, пломбування кореневих каналів і постановка коронки.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом