Рентген діагностика на дитячому прийомі

Дата

23 червень 2024

Сьогодні поговоримо про один з головних додаткових методів обстеження вашої дитини у стоматологічному кабінеті, а саме – про рентгенографію.

По перше, давайте з’ясуємо, навіщо взагалі робити рентген в стоматології. Адже дірочки в зубах видно і так, а інколи лікар пропонує робити це обстеження навіть на ті зуби, де здавалося б візуально карієсу немає.

Що стосується порожнин, які ми й так з вами бачимо, то тут стоматологу необхідно з’ясувати наскільки глибоким є каріозний процес, та чи не дійшло ураження до порожнини зуба, де знаходиться нерв. Від цього буде залежати остаточний діагноз та метод лікування: чи це буде звичайна пломба, чи потрібно буде частково видаляти нерв, лікувати кореневі канали та покривати зуб коронкою. Також при серйозних запальних процесах, коли інфекція виходить за межі зуба у кістку, за допомогою рентгену ми можемо оцінити, наскільки великим є запалення, та чи взагалі можна врятувати зуб.

Окремо хотілося б поговорити про тему прихованого карієсу. Чому іноді лікарі стоматологи пропонують робити рентген, якщо Ви візуально не бачите дірочок? Дуже часто у дітей зустрічається карієс між зубами, його виникнення провокує їжа, яка застрягає у міжзубному проміжку. І перший час цей карієс досить складно помітити через специфічне його розташування, але можливо діагностувати за допомогою рентгену, вчасно полікувати і попередити сильну руйнацію зубів.

Також на  рентгені лікар додатково може побачити зачатки постійних зубів та попередньо оцінити їх розвиток та розташування.

І на останок хотілося б розповісти про дуже важливу тему стосовно рентгенографії, яка хвилює більшість батьків, а саме- безпека дитини. Адже задля діагностики каріозних процесів стоматолог може робити 4-5 знімків в один прийом. І справедливе питання батьків: «А чи не шкідливо це?». В нашій практиці використовуються сучасні візіографи, опромінення від одного ренген знімка складає близько 2х мікрозівертів при річній нормі у 1000 згідно до Державних норм проведення рентенологічних процедур. Якщо не вдаватися у подробиці, то з метою проведення профілактичної діагностики можна робити близько 500 знімків на рік без будь-яких наслідків для здоров’я. Звичайно немає ніякої необхідності робити настільки багато знімків, а тому рентген діагностика у стоматологічному кабінеті ніяк не шкодить здоров’ю та може бути порівняна з польотом на літаку.

Ми дбаємо про безпеку вашої дитини, а своєчасна рентген діагностика допомагає нам зберегти її посмішку гарною, а головне – здоровою!

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом