Патологія прикусу

Дата

26 липень 2024

90% дітей мають патологію прикусу, а саме скупчення зубів. Це відбувається, тому що зуби  прорізаються великі і їм не вистачає місця в щелепі. Причина цьому – недостатнє навантаження зубощелепної системи: замість твердих бубликів, моркви і яблук їдять м’яку їжу, подріблену блендером.

Тривале смоктання пустушки теж шкідливе для зубок. Після півторарічного віку, якщо щелепа знаходиться постійно в однаковому положенні – буде формуватись неправильний прикус.

Ще однією із причин неправильного прикусу є звичка дитини жувати на одну сторону. Це може бути через те, що якийсь зуб болить або хитається.

Проблеми з прикусом у дітей також можуть бути і через неправильне сидіння за партою. Якщо школяр нахилений у якийсь бік, то й щелепи в нього будуть нерівні. Адже хребет і зубощелепна система тісно пов’язані.

Якщо дитина має шкідливі звички: смокче палець, гризе нігті чи ручку – це теж може стати причиною викривлених зубів або нерівномірного розвитку верхньої чи нижньої щелепи.

Неприваблива усмішка і проблеми в спілкуванні;

Дефекти вимови деяких звуків;

Хвороби харчового тракту – дитинка не зможе так як слід пережовувати їжу;

Нерівномірне навантаження на зуби, що призводить до стирання емалі;

Проблеми правильної гігієни порожнина рота: зубки, які розміщенні неправильно важко чистити. Як наслідок – гінгівіт і парадонтит!

Лицьова асиметрія;

У дорослому віці у власника неправильного прикусу будуть проблеми із щелепними суглобами, почнуть боліти жувальні м’язи і голова.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом