Омани про дитячу стоматологію

Дата

10 червень 2024

Унаслідок укорінених стереотипів в суспільстві, багато хто з батьків помиляється з приводу лікування зубів у дітей. Неправильне уявлення склалося давно і існує до цих пір.

Поширені помилкові думки про дитячі стоматології.

Найчастіше причинами захворювань постійних зубів стають міфи про дитячі стоматології.

Найпопулярніші з них:

  1. Молочні зубки не потребують лікування, так як їх замінять постійні.

Насправді від стану молочного зуба безпосередньо залежить здоров’я постійного. Карієс та інші ураження молочних зубів в більшості випадків переходять на ще не прорізавшийся постійний зуб. Як наслідок – нездорові постійні зуби. Крім того, якщо молочний зубний ряд розташований неправильно, у дитини можуть виникнути проблеми з прикусом. Неправильний прикус часто стає причиною комплексів у підлітків, і усувати проблему все одно доведеться. Саме тому необхідно доглядати за зубами з самого народження.

  1. Другий популярний оман полягає в тому, що зуби у дитини може лікувати будь-який дантист, і звертатися в дитячий стоматологічний кабінет необов’язково.

Це не правда. Всупереч помилковій думці батьків, дитяча стоматологія є окремою галуззю медицини. Дитячий організм має свої особливості, і лікар для дорослих може не знати всіх нюансів. Крім того, в сучасних спеціалізованих дитячих стоматологічних клініках пропонують безболісне і нешкідливе проведення маніпуляцій з зубами.

Також дитячий дантист обов’язково повинен володіти знаннями в області психології і завжди знайде контакт з малюком. Саме від першого візиту в стоматологічний кабінет, залежить те як дитина буде сприймати стоматолога в подальшому.

Малюк проходить адаптацію перед відвідуванням лікаря, знайомиться з клінікою, а лікування проводиться із застосуванням сучасного обладнання та безпечною для здоров’я аплікаційною анестезією.

Після лікування малюк отримує іграшку в якості бонусу за хорошу поведінку. На зміну бормашинам в дитячих клініках застосовуються безшумні лазери, завдяки чому процедура проводиться швидко, без болю і крові. І як результат візиту дитячого стоматолога – улюблене чадо з приємними враженнями і здоровими зубками. Відвідувати лікаря в майбутньому, прислухатися і виконувати рекомендації по догляду за зубами дитина буде із задоволенням.

  1. Карієс у дітей лікувати не варто і краще каріозні молочні зуби видалити.

Всупереч існуючій омані, сучасна дитяча стоматологія категорично не рекомендує видаляти молочні зубки. Унаслідок раннього видалення молочного зуба можуть виникнути серйозні проблеми:

  • труднощі з прорізуванням постійного зубу: як правило, зуби зсуваються і загороджують вільний простір на місці видаленого зубу, тим самим провокують неправильний прикус надалі;
  • неможливість повноцінно пережовувати їжу, що тягне за собою захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • порушення лицьового скелета, мовної функції і розвитку прикусу у дитини;
  • неестетична зовнішність, що призводить до психологічних проблем.
  1. Встановлювати пломбу на дитячий зуб не можна.

Неправильна думка. Пломбувати дитячі зубки композитними матеріалами можна, але умови поліклінік для дорослих часто не є достатніми для лікування дитини. На відміну від клінік для пацієнтів зрілого віку, спеціалізовані дитячі стоматологічні кабінети оснащені сучасною технікою, що дозволяє лікарю проводити якісне лікування.

Всі процедури проводяться з елементами гри – дитина спокійно сидить весь необхідний для проведення процедури час. Для установки пломби застосовується довговічний, естетичний і гігієнічний композитний матеріал. Використання безпечної кисневої маски надає можливість лікарю виконувати необхідні маніпуляції швидко, якісно і безболісно. Сьогодні нескладно також встановити дитині коронки і протези, які знімаються.

Висновок однозначний – дитячі зуби лікувати потрібно і відвідувати стоматолога рекомендується раз на півроку.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом