Карієс в стадії плями

Дата

12 червень 2024

Спочатку хотілося б розповісти вам, що таке карієс і як він з’являється в порожнині рота у дитини

Карієс – це патологічний процес, який супроводжується демінералізацією емалі з подальшим утворенням дефекту.

Основний бактерією викликає карієс є Streptococcus mutans.

Як відомо дитина народжується стерильним, так звідки береться в порожнині рота ця бактерія в дитини?

А береться вона саме від рідних (мама, тато, бабусі, дідусі) в момент поцілунку, через облизування пустушок, пляшечок для годування, ложок під час годування.

Як утворюються плями і дефекти на зубах?

Емаль складається з двох частин – органічної і мінеральної. У приклад хочу привести бджолині стільники. Уявімо, що стінки сот це органічні волокна, а мед в кожної соті – це мінерали. Так ось, коли емаль зуба втрачає мінерали, то залишаються органічні волокна, як порожні стільники. Те що ми бачимо візуально – це тільки вершина, адже кислота яку виділяє збудник карієсу проникає вглиб, тим самим все далі руйнуючи тканини. Це призводить до того, що органічні волокна починають «розриватися» і емаль «обсипається» за лічені дні і тим самим утворюючи дефект (дірку).

Візуально такі плями можна і не помітити через те що вони зазвичай прикриті нальотом і як показує практика, то так і трапляється. З цієї причини дітям і рекомендовано приходити на професійний огляд кожні 3 місяці.

Головною ролюь в противокариозному процесі відіграє правильний і регулярний домашній догляд за порожниною рота.

Як відомо, молочний зуб за анатомічною будовою дуже схожий з постійним зубом. Молочний зуб також має коріння і нерв, але головною особливістю є те, що молочний зуб має невеликий обсяг твердих тканин (які в свою чергу ще й менш мінералізовані ніж  постійні зуби) і всередині знаходиться великий і м’ясистий нерв.По цій причині у дітей досить швидко відбувається руйнування зубів! Достатньо всього 3 місяців, щоб з маленької крапочки каріозний процес переріс у велику порожнину.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом