Діастема

Дата

14 червень 2024

Діастема -це щілина між зубами.

Коли у дитини з’являються перші зуби – всі вони стоять щільно, але з часом з’являється між кожним зубчиком простір.

Такий простір в молочному прикусі називаються теми та Діастема. Це говорить про те, що щелепа росте та готується до зміни зубів .

Так як постійні зуби більші за розміром від молочних.

Відповідно, коли прорізуються перші постійні різці на верхній щелепі, і візуально між ними є щілина -в такому випадку ми сміливо це можемо називати діастемою.

Чому таке трапляється?

Тому що між центральними різцями є вуздечка, але не просто, а низько прикріплена вуздечка – це тяж, який кріпиться до губи і слизової , і коли губа рухається -він тягне слизову вверх ,і за рахунок того ,що є тиск ,передні зуби розходяться .

І якщо це трапляється, то перші різці іноді можуть займати місце других різців, і  таким чином, коли другі різці захочуть прорізуватись -для них не буде місця .

У такому випадку перші різці потрібно звести, а потім зробити пластику вуздечки верхньої губи. Чому важливо це робити саме в такій послідовності?

Тому що, вчинивши навпаки, утворюється рубець, який в майбутньому буде сприяти тому, щоб ця щілина закрилася. На момент, поки буде стояти конструкція, зуби ми можемо утримувати, але коли конструкцію приберемо- є вірогідність, що зуби розійдуться назад. Тому є певний протокол: спочатку закривається діастема,потім підрізається вуздечка.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом