...

Анестезія при лікуванні зубів дітям

Дата

18 червень 2024

На первинних візитах під час обстеження ротової порожнини дитини, досить часто ми знаходимо каріозні порожнини, що необхідно лікувати з анестезією. І іноді батьки питають про необхідність цієї маніпуляції. Тому про це і поговоримо.

По-перше, ми маємо з‘ясувати, чи потрібно робити анестезію дітям. І, частіше за все, відповідь достатньо однозначна – так, необхідно. Це пов‘язано з тим, що, не дивлячись на те,  що молочні зуби – тимчасові, своєю будовою вони мало чим відрізняються від постійних. Тобто, в молочних зубах є корені і нерв. Більше того, нерв, а правильніше казати – пульпа, в молочних зубах більша, ніж в постійних. І якщо каріозний процес розповсюджується вже вглиб зуба, або навіть якщо порожнина середніх розмірів, є необхідність робити анестезію, бо без неї дитині буде просто боляче.

Інше питання полягає в тому, що батьки думають, що лікувати зуби без анестезії менш болісно, ніж робити сам укол. І це не є вірним. Дійсно, дорослим, коли стоматолог робить анестезію, іноді може нехтувати комфортом пацієнта і робити її швидко, що викликає дискомфорт, до того ж в дорослій стоматології є необхідність у більш складних методах анестезії.

Що ж стосується дітей, то тут головне правильно підготувати дитину. Лікар проводить декілька адаптаційних візитів, де проводяться маніпуляції, що не потребують анестезії. Чистка, лікування поверхневих карієсів, тощо. Таким чином завойовується довіра дитини до лікаря. Під час візиту, де буде потрібне знеболювання, лікар пояснює дитині на доступному для неї рівні, що буде відбуватися. Частіше за все дитині лікар каже, що буде заморожувати мікроба, тощо. Перед самою процедурою ясна оброблюють знеболюючим гелем, що дозволяє знеболити саме місце вколу. Ну а введення анестетика проводиться якомога повільніше, аби не викликати зайвий дискомфорт у дитини. Таким чином лікар зводить до мінімуму всі негативні сторони такої, на перший погляд, неможливої у дитячий стоматології маніпуляції, як анестезія. Тому не варто боятися знеболення у дітей, адже ми піклуємося не лише про здоров’я зубів, а й про комфорт маленьких пацієнтів в нашій клініці.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом