Відповіді на запитання батьків

Поширені запитання
 • Навіщо лікувати молочні зуби? Тільки дитину нервувати. Все одно ці зуби скоро випадуть :

  «Навіщо лікувати молочні зуби? Тільки дитину нервувати. Все одно ці зуби скоро випадуть », - вважають багато батьків. І вони не праві. Лікувати молочні зуби потрібно обов'язково!

  По-перше, в ім'я постійних зубів.

  Коріння молочних зубів широко розставлені і охоплюють зачаток постійного зуба. Все, що відбувається з молочним зубом, впливає на розвиток постійного зуба. Якщо дірочку в зубі - карієс не полікувати, може початися пульпіт - запалення пульпи, в якій знаходяться нерви, а потім і періодонтит - запалення білязубних тканин. І зачаток постійного зуба може загинути. Руйнування молочних зубів відбувається дуже швидко, набагато швидше постійних, іноді просто в лічені тижні.

  По-друге, не вилікувані зуби - це постійний осередок інфекції в роті.

  По-третє, вчасно не вилікувані зуби призводять до раннього видалення. Раннє видалення молочних зубів веде до ряду серйозних порушень. В першу чергу - до важкого  прорізування основного зуба. Сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожній простір, і постійний зуб може прорізатися не на своєму місці. Тоді в підлітковому віці перед дитиною та її батьками постане проблема вирівнювання зубів і виправлення неправильного прикусу - дороге і тривале лікування. Відсутність молочних зубів негативно впливає на нормальне пережовування їжі, а адже перетравлювання їжі починається в роті. Відбувається порушення розвитку прикусу, дикції, лицьового скелета, формуються косметичні недоліки.

  Тому батькам треба бути дуже уважним до дірочок в молочних зубах. Особливо, якщо дитина часто хворіє на застуди або перенесла  нещодавно важку хворобу, якщо він алергік. Карієс - це хвороба не одного тільки зуба, це загальне захворювання організму, воно з'являється, коли у людини знижений імунітет.   

 • Чому у дитини не правильний прикус?

  Чому утворюється неправильний прикус у дитини?

  Виконуючи обстеження і планування ефективного лікування, лікар-ортодонт виявляє причину порушення прикусу у дитини серед безліч можливих:

  • Недостатнє використання твердих продуктів, або так зване мляве жування. Жувальні вправи і інші форми фізичної терапії є важливими складовими успішного ортодонтичного лікування.
  • Одностороннє жування, пов'язане з карієсом зубів і больовими відчуттями при жуванні на стороні уражених зубів. Руйнування зубів з одного боку може призвести до порушення прикусу і симетрії лиця.
  • Часті простудні захворювання і пов'язане з ними ротове дихання. Тривале дихання ротом може змінити положення голови, щелеп і мови дитини, що порушує рівновагу тиску на щелепи і зуби. При цьому відбувається вплив на ріст щелепи і положення зубів.
  • Звичка тримати рот відкритим. Тиск губ і щік є важливим фактором, що впливає на рівновагу зубного ряду. Такий тиск набагато легший, ніж при жувальній функції, але і триває воно набагато довше. Навіть дуже легке зусилля здатне перемістити зуби, якщо воно має тривалу дію.
  • Звичка смоктання пальчика, що триває 6 або більше годин на день (саме цей період часу вважається пороговим) призводить до зміщення зубів і деформації верхнього зубного ряду малюка.
  • Звичка закусювати  ручки ,олівці , губи (верхню або нижню) протягом тривалого часу.
  • Раннє видалення молочних зубів призводить до зсувів вже наявних або прорізующихся зубів.
  • Вроджена зміна розмірів / або положення однієї або обох щелеп, так звані, скелетні ортодонтичні аномалії, що виникають внаслідок дефектів ембріонального розвитку малюка, травми, а також різного функціонального впливу. 
 • Пластинки для зубів. Для чого вони потрібні?

  Іноді трапляється так, що доводиться видаляти молочний зуб раніше його фізиологічної зміни на постійний.

  Чим це може загрожувати?

  1. Зуби, що залишилися будуть нахилятися в бік місця видаленого зуба. ЦЕ МОЖЕ СТВОРИТИ ДЕФІЦИТ МІСЦЯ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО ЗУБА, В РЕЗУЛЬТАТІ ЧОГО ВІН МОЖЕ прорізатись криво, або НЕ ЗОВСІМ НА СВОЄМУ МІСЦІ.

  2. Дитині буде важко пережовувати їжу. Але не варто панікувати, вихід є!

  ЩО РОБИТИ? Необхідно виготовити ортодонтичну пластинку, яка буде УТРИМУВАТИ МІСЦЕ ДЛЯ ПОСТІЙНИХ ЗУБІВ ДО їх прорізування. При цьому ШТУЧНІ ЗУБИ БУДУТЬ БРАТИ УЧАСТЬ У пережовуванні їжі, ЩО позитивно позначиться на СТАНІ шлунково-кишкового ТРАКТУ. Якісно виготовлена ​​пластинка - це сучасний цивілізований спосіб підготовки  щелепи дитини до прорізування постійних зубів, якщо було раннє видалення, а не «ЖАХ ЯКИЙСЬ! ВІН НЕ БУДЕ ЇЇ НОСИТИ »

  П.С. колір пластинки для зубів може бути різний 

 • Якщо зуб "лізе другим рядом"? Що робити?

  Часто на прийом приходять перелякані батьки зі скаргою: «Зуб росте другим рядом!».

  Розглянемо основні причини та шляхи вирішення цієї проблеми.

  Причини:

  постійним зубам вже пора прорізатися (нижні різці починають змінюватися зазвичай в 5-6 років), а тимчасові (молочні) ще не випали! Найчастіше причиною є відсутність жорсткої їжі в раціоні дитини (недостатня жувальне навантаження, часто пов'язане з наявністю каріозних зубів і пов'язаним з цим болем при жуванні твердої їжі). Це призводить до того, що коріння тимчасових зубів вчасно не розсмоктуються, тимчасові зуби довше залишаються в зубном ряду, а постійні йдуть по шляху найменшого опору і прорізаються поза зубного ряду.

  Часто це відбувається при звуженні зубних рядів.

  ВАЖЛИВО! Якщо в 4 роки молочні зуби розташовуються також щільно, як в 2 роки, і між ними не з'явилися «некрасиві щілинки», це ознака звуження зубних рядів, і скупченість положення постійних зубів в майбутньому.

  Що робити:

  терміново видалити відразу 2 молочних зуба, зміна яких затримується (той зуб, за яким прорізається постійний, а також однойменний симетричний, наприклад: обидва центральних тимчасових різця, або обидва бічних тимчасових різця).

  ВАЖЛИВО! Ні в якому разі не можна видаляти молочні ікла без направлення лікаря-ортодонта, тому що вони змінюються на постійні тільки в 11-13 років, і їх раннє видалення не за показаннями може серйозно порушити розвиток зубних рядів і формування прикусу постійних зубів.

  Після цього постійні зуби зазвичай вирівнюються самі (відбувається саморегуляція), але для цього м'язи губ і язика повинні «працювати» правильно, врівноважуючи один одного.

  ВАЖЛИВО! Якщо дитині важко дихати через ніс, якщо уві сні і в спокої губи не зімкнуті, то гармонійний  вплив м'язів губ і язика на вирівнювання зубів не відбувається.

  Висновки:

  Створюйте сприятливі умови для розвитку щелеп і формування правильного прикусу у дитини

  *вільне носове дихання,

  *закритий рот уві сні і в спокої,

  *звичка вживати тверду їжу,

  *відсутність карієсу.

  Якщо зуб «лізе другим рядом» - терміново видаляйте той молочний, за яким він прорізається, і однойменний симетричний.

  В процесі зміни різців (чотирьох верхніх і чотирьох нижніх передніх зубів) покажіть дитину лікарю-ортодонту, це найсприятливіший період для того, щоб діагностувати ранні прояви порушення прикусу і провести профілактику або раннє ортодонтичне лікування.

 • Що таке "стоматит" і як він проявляється?

  Що таке стоматит?

  Стоматит у дітей - це запалення слизової оболонки в порожнині рота, захисна реакція імунної системи на різні подразники. Існує безліч видів стоматиту, і кожен з них вимагає свого способу лікування, тому намагатися позбутися від цього захворювання в домашніх умовах не рекомендується.

  Діагноз дитині може поставити тільки фахівець, але ви можете розпізнати стоматит по ряду характерних симптомів:

  СИМПТОМИ стоматиту у ДІТЕЙ

  • Поява на слизовій рота білого нальоту сирної консистенції (кандидозний стоматит).
  • Утворення на язиці і внутрішній поверхні щік невеликих бульбашок, які у виді виразок ,лопаються і болять (герпетичний стоматит).
  • Виникнення білих виразок (афт), навколо яких червоніє і запалюється слизова (афтозний стоматит).

  Іншими ознаками захворювання є підвищена температура тіла, збільшення лімфовузлів, втрата апетиту, нудота, озноб і головний біль.

  Малюк відмовляється від їжі, вередує без приводу, у нього висока температура, а в роті виявилася червона слизова, виразки або білий наліт? Це, швидше за все, стоматит - одне з найбільш поширених захворювань порожнини рота. Виникненню стоматиту можуть сприяти різні інфекції, травми, стреси, прийом антибіотиків і всілякі алергічні реакції. 

   
 • Як відбувається лікування зубів під наркозом?

  Лікування дитячих молочних, постійних зубів під наркозом: як це відбувається

  Вступний наркоз проводиться так, щоб маленька дитина якомога пізніше зрозуміла, що з ним збираються робити щось незрозуміле, а краще, щоб взагалі не встигла  нічого збагнути. Сидячи на колінах у мами чи тата, дитина вдихає газову суміш і якщо не дуже активно чинить опір, то засинає майже відразу - за чверть хвилини. Плач і опір затягують цей процес, але ненадовго. Дітей досить важко обдурити, тому більш старшим пацієнтам інформація подається майже достовірна: «Зараз ти подихаєш, заснеш, а коли прокинешся, то всі зубки будуть вилікувані, і ти нічого не відчуєш.»

  Відразу ж після засипання до тіла дитини приєднуються датчики, які в ході всього лікування фіксуватимуть і передаватимуть  на екрани моніторів численні показники функцій організму: роботу серця, температуру, тиск, пульс, кисневе насичення капілярної крові, вміст вуглекислоти на видиху ... Чутливість апаратури така, що вона реагує навіть на найменші зміни параметрів в той час, як пацієнт продовжує спокійно спати і не відчуває болю. Саме засобом, що дозволяє провести якісну санацію порожнини рота дитини, не лякаючи і не завдаючи болю, служить загальна анестезія.

  Через 2-3 хвилини після засипання, лікар анестезіолог-реаніматолог дозволяє лікарю-стоматологу (разом з батьками) уважно оглянути зубки дитини і остаточно визначитися з планом лікування.

  Далі, протягом 10-15 хвилин анестезіологічна бригада проводить всі необхідні заходи (катетеризація вени, захист дихальних шляхів та ін.) І тільки, коли після вступного наркозу всі показники життєдіяльності організму приходять до стабільно нормальних цифр і параметрів, лікар анестезіолог-реаніматолог дозволяє своєму колезі лікарю-стоматологу приступити до виконання того, заради чого все це затівалося.

  Анестезіолог продовжує уважно відслідковувати стан пацієнта та при необхідності вносить корективи. Як вже зазначалося, при лікуванні зубів під наркозом саме лікар анестезіолог-реаніматолог очолює всю бригаду лікарів, асистентів і весь персонал. У цей день йому беззаперечно підкоряється і керівництво клініки, так як саме анестезіолог-реаніматолог несе персональну відповідальність за стан дитини.

  Після завершення стоматологічного лікування проводяться заходи по виведенню дитини з наркозу. У нашій клініці цей період не включається в вартість анестезії. Уже в спеціально обладнаному, оснащеному і в той же час по-домашньому затишному приміщенні лікар анестезіолог-реаніматолог продовжує післянаркозне  спостереження, розмовляє з батьками і дає рекомендації. Дитина прокидається і потрапляє в ласкаві руки мами і тата. На столі його чекає стакан теплого солодкого чаю. Усі щасливі. Правда, іноді після лікування в цей день малюк може бути трохи млявий і примхливий, тому батьки повинні бути особливо ласкаві і терплячі. Головне, страхи позаду, а скільки їх було!

 • Шкода чи користь? МІФИ ПРО наркоз

  Розвіюємо міфи про медикаментозний  сон в дитячій стоматології.

  Лікування зубів під час медикаментозного сну - кращий спосіб, швидко  безболісно і якісно вирішити практично будь-які проблеми, пов'язані зі здоров'ям порожнини рота дитини. Однак багато батьків вважають за краще місцеву анестезію з побоювань, що медикаментозний сон погано вплине на дитячий організм. В результаті - емоційне напруження, больові відчуття і неприємні емоції, замість повної відсутності спогадів про перебування в кріслі стоматолога. Звичайно, лікування зубів в медикаментозному сні необхідно далеко не у всіх випадках, але якщо у дитини є вже негативний досвід лікування зубів, чому б не зробити це?

  Перший міф - звикання. Думка про те, що використання загального знеболювання викликає звикання, невірно відразу по 2 причинам. По-перше, для лікування зубів, медикаментозний сон не потрібно використовувати часто-як правило, одного втручання досить, щоб вирішити всі наявні проблеми. По-друге, сучасні препарати, які сьогодні є в арсеналі анестезіолога не викликають звикання, на відміну від тих, що використовувалися раніше.

  Другий міф - ураження головного мозку. Побоювання, що медикаментозний сон негативно впливає на пам'ять і здібності дитини до навчання, невірні. Даний вид знеболювання лише на короткий період вимикає свідомість. Повністю психічні функції відновлюються приблизно через півгодини після закінчення процедури.

  Третій міф - шкода здоров'ю. Твердження, що медикаментозний сон завдає нищівного удару по здоров'ю і скорочує життя на 2,3,5 або навіть 10 років - безпідставні! Ці чутки, найімовірніше пов'язані з періодами адаптації після складних полосних операцій, коли погане самопочуття обумовлено станом здоров'я пацієнта, а не використанням загального знеболювання. Лікування зубів під час медикаментозного сну не можна віднести до подібних операцій, відповідно, шкоди для здоров'я або важкі відновлювальні періоди виключені.

  Четвертий міф - страждає нервова система. Вплив загального знеболювання на нервову систему - ще один аргумент проти лікування зубів в медикаментозному сні. Однак цей вплив короткостроковий, тобто спостерігається тільки під час сну, і закінчується, як тільки препарат виводиться з організму. Варто врахувати і те, що стрес, перенесений в результаті лікування зубів під місцевою анестезією, надає більш серйозний вплив на дитячу нервову систему, сприйнятливу до стресів.

  Медикаментозний сон, як і багато інших серйозних медичних втручань, вимагає високої майстерності і досвіду насамперед від лікаря-анестезіолога, який стежить за життєво важливими функціями маленького організму під час цієї процедури. Саме це поєднання високої якості, надійності сучасних лікарських препаратів з мистецтвом досвідченого лікаря і робить медикаментозний сон по-справжньому безпечним.

   
 • Навіщо потрібна дитяча реставрація зубів?

  Рівний, здоровий зубний ряд сприяє нормальному розвитку жувальних і мімічних м'язів дитини. У дитячому віці, на жаль, часто трапляються падіння, травми, які можуть пошкодити зуби малюкові. Якщо зубчик зламався або ж випав від сильного удару, наприклад, на порожнє місце почнуть поступово зрушуватися сусідні.

  В результаті починає спотворюватися зубний ряд, змінюватися прикус, створюючи масу проблем. У таких випадках батькам не можна ігнорувати таку проблему. Краще виправити все в дитячому віці, поки м'язи щелепи ще до кінця не сформувалися, ніж вже потім мучитися з брекетами і пластинками кілька років.

    Реставрація проводиться в наступних випадках:

  1. Руйнування в результаті травми.

  2. Руйнування внаслідок каріозного ураження.

  Переваги реставрації:

  1. Зберігається функціональність і здоров'я зуба до його природної заміни.

  2. Малюк зможе нормально пережовувати їжу.

  3. Мова дитини буде повноцінно розвиватись.

  4.Профілактика порушень прикусу.

  5. Впевненість в собі і психологічний комфорт.

   
 • Навіщо робити рентген зубів? Рентген - користь чи шкода?

  Як 4 знімка ?! Ми ж просто подивитися прийшли!

  Розвіємо міф про «загадковий і небезпечний» рентген ..

  Дитяча стоматологія без рентгенографії не може бути повноцінною.

  За допомогою рентгенологічного обстеження можливо:

  1 виявити карієс на ранніх етапах його розвитку

  2 визначити терміни зміни молочних зубів

  3 виявити наявність зачатків постійних зубів

  Каріозна порожнина близько підходить до пульпи - це 100% пульпіт, хоча візуально порожнина не велика

  5. Прихована каріозна порожнина на сусідньому зубі, так само її не видно при візуальному огляді.

  ! Тільки на підставі даних рентгенограми лікар може поставити діагноз.

  Скільки ж знімків можна зробити за раз? Це найбільш важливе з поставлених про рентген питань на дитячому прийомі.

  ! Згідно СанПіН при проведенні профілактичних медичних рентгенографічних процедур доза опромінення не повинна перевищувати більш 1000 мкЗв.

  А це приблизно:

  ? 500 прицільних знімків

  ? 80 цифрових ортопантомограм

  ? 20 комп'ютерних томограм

  ! Тому, якщо лікар на черговому профілактичному огляді запропонує зробити вам знімки тих ділянок, які вам здаються здоровими або зробить дві рентгенограми в процесі лікування одного зуба- будьте спокійні, Ваш лікар  діє в рамках протоколу!

                                                      Навіщо робити рентген зубів у дітей

  Виконючи прицільні знімки тимчасових зубів можна діагностувати приховану каріозну порожнину.

  На рентген знімку білі стрілки вказують на приховану каріозну порожнину. При візуальному огляді цю порожнину складно, майже неможливо помітити.

  ПРО РЕНТГЕН ЗНІМКИ МОЛОЧНИХ ЗУБІВ

  Рентген діагностика в дитячій стоматології має важливу роль.

  Про користь рентгена в діагностиці різних станів можна писати нескінченно. Зупинимося на основних моментах:

  ВИПРОМІНЮВАННЯ.

  Ми використовуємо візіограф, це цифрова технологія, а значить рівень випромінювання мінімальний.

  Для прикладу візьмемо флюорографію. Одна флюорографія = 100 дентальних знімків на сучасному візіографі.

  Переліт Київ-Москва на літаку = 1 флюорографія.

  Так що, коли Ви летите на літаку Ви опромінюєтесь).

 • Чи варто "сріблити" зуби дитині?

  Пропоную розібратися в цьому питанні. Для цього потрібно зрозуміти основні аспекти.

  Карієс - це інфекційний процес, який обумовлений наявністю мікроорганізмів на поверхні зуба. Каріозні монстри в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоту, яка руйнує тверді тканини зуба (емаль і дентин). В результаті цього процесу утворюється каріозна порожнина, яка заповнена некротизованими тканинами, мікроорганізмами і продуктами їх життєдіяльності.

  Принцип лікування карієсу полягає в тому, щоб прибрати некротизовані (мертві) тканини зуба і надійно закрити утворену порожнину від проникнення мікробів.

  Показання до застосування методу сріблення зубів.

  В першу чергу необхідно пам'ятати, що даний метод призначений для припинення карієсу в стадії меловидної плями (найперша стадія каріозного процесу).

  Механізм дії препарату для сріблення зубів заснований на тому, що в слідстві хімічної реакції закупорюються дентинні канальця і ​​в результаті цього, нібито призупиняється каріозний процес.

  Що відбувається насправді.

  В даний час метод сріблення зубів, на жаль не тільки в Україні, але і в Росії і навіть в деяких країнах колишнього СНД позиціонується, як єдиний метод лікування тимчасових зубів (в більшості випадків сріблять верхні різці). Повсюдно на місцях лікарі розширюють показання до застосування препарату. Необхідно пам'ятати, що дана методика, як було зазначено вище призначена тільки для «лікування» початкового карієсу

  (Карієс в стадії меловидної плями).

  Основна мотивація лікарів при виборі методики сріблення зубів у дитини - це неможливість проведення повноцінного лікування через ускладнену комунікацію з маленьким пацієнтом, що заважає адекватному виконанню всіх пунктів лікувального протоколу. Простіше кажучи, дитина відмовляється від лікування, кричить, закриває рот.

  Добре нехай буде так. Але навіщо покривати сріблом зуби з діагнозом пульпіт? Головне завдання лікаря - не нашкодити.

   

  Ми кілька разів були присутні під час проведення такого «лікування». Класично це виглядає так: один із батьків сідає в крісло, бере на руки дитину, жорстко фіксує його. Лікар насильно розкриває рот малюкові, швидко висушує зуби і маже «сріблянкою» наліво і направо, що встиг. Крики, соплі, слюні. Через 1,5- 2 хвилини «лікування зубів» завершено. Всі задоволені, крім дитини.

  Якщо прочитати інструкцію до препарату для сріблення зубів, на прикладі препарату «Saforide» то там описаний наступний протокол застосування препарату:

  - Очистити від нальоту зуб

  - Ізолювати зуб від слини

  - Висушити зуб

  - Протягом 3-4 хвилин втирати препарат в зуб.

  Виходить, що в більшості випадків дана процедура проводиться не за показаннями і з порушенням лікувального протоколу.

  Оцінка застосування методу сріблення тимчасових зубів у дітей:

  Плюси

  Зняття відповідальності з батьків, «зуби вилікувані».

  Мінуси

  Психологічна травма, не важливо в якому віці було проведено «лікування». Зуби після процедури чорніють і це стає відмінним приводом для глузувань і невпевненості в собі. Якщо дана процедура проводилася з утриманням, проти волі дитини, то ще додається стоматофобія (боязнь стоматологічного лікування) і є ймовірність, що в подальшому дитина буде уникати лікування зубів.

  Якщо «посріблили» зуб з глибокою каріозною порожниною, то велика ймовірність опіку пульпи, в результаті нестерпний біль в перші дні після «лікування», до тих пір поки не загине пульпа.

  Відсутність результату. Якщо проводилося «лікування» карієсу дентину методом сріблення, то в інфікованому дентині продовжують розмножуватися мікроорганізми. Маскуючись під чорним нальотом каріозний процес продовжує прогресувати.

  Резюме:

  Зараз 2016 рік, пройшов чемпіонат, вийшов сьомий айфон, нанотехнології скрізь. Чому лікарі досі користуються методами, які давно не використовуються і навіть заборонені в розвинених країнах?

  Чому замазати зуби дитині сріблянкою після якої вони назавжди стають чорними це нормально? Чесно, ми не знаємо. Дорогі батьки, якщо Ви дочитали статтю до цього місця, то ми хочемо щоб до лікування зубів своєї дитини ви підходили усвідомлено. Не дозволяйте вводити себе в оману. Карієс і пульпіт потрібно лікувати за допомогою бор машини, а не примочками.

  Ставтесь уважно  до здоров'я своєї дитини.

   
Записатися на консультацію
Записатися